У Львові презентували книгу про 162-х героїв АТО – випускників військової академії (відео, оновлено)

18:10 21 серпня 2015 р.

Фото до новини


Фото: asv.gov.ua

Журналісти працювали над виданням близько року.

23 cерпня, у день Державного прапора, в Академії Сухопутних військ у Львові відкриють алею слави героїв – випускників цього навчального закладу, які відзначились мужністю і героїзмом у зоні бойових дій на Донбасі. А ще у Львові презентували книгу документальних свідчень бійців – «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим».

У книзі описані історії 162 офіцерів – випускників Академії Сухопутних військ. Зі світлин дивляться молоді обличчя українських вояків. 42 із них загинули у зоні бойових дій. А капітан Володимир Марковський своєю смертю ще й врятував життя іншому бійцеві.

Капітан служив з перших днів березня 2014 року – в 95-й Житомирській аеромобільній бригаді. Біля Донецького аеропорту на фугасі підірвались двоє розвідників.

20 січня цього року Володимир Марковський із бійцями у районі аеропорту витягував їхні тіла з машини і в цей час розірвався снаряд. Весь удар прийшовся на капітана, який собою прикрив побратима.

Торік 29 липня розвідувальна група рятувала пілотів збитого літака в місті Сніжне Донецької області. Її атакував ворог із засідки. Капітан Кирило Андрєєнко загинув.

Усі свідчення героїзму офіцерів – випускників академії – майже рік збирали військові журналісти. Спілкувались з ними або ж із рідними тих, хто загинув.

Документальні матеріали ввійшли у книжку «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим». Книга складається з чотирьох розділів, розповідає її співавтор, полковник Ігор Махно.

Тут розповідь про тих, хто отримав відзнаку Героїв України. Зокрема, про військовослужбовця Ігоря Гордійчука, який очолював загін спецназу під час виконання завдань у тилу противника. Він одним із перших взяв вершину Савур-Могили і разом з розвідниками утримував її протягом 12 днів у серпні минулого року. Попри поранення офіцер до кінця керував боєм. У полон до російських десантників потрапив у непритомному стані, йому не надали медичної допомоги, але він усе ж вижив.

 Ігор Махно, котрий у минулому пройшов Афганську війну (як і інший співавтор книги – полковник Ігор Мосейчук) розповів: «Ці хлопці, з якими ми розмовляли, кажуть, що розповіді про них дадуть приклад іншим чоловікам, які хочуть стати офіцерами. В ході АТО вони командують взводами, ротами, батальйонами, механізованими, танковими, інженерними… Це молоді хлопці, й не написати про них ми не могли. Робота була важкою. Ми починали з того, що шукали нагородні листи, робили запити в Київ», – говорить 

Натомість Ігор Мосейчук зауважив: «Це інша війна, ніж в Афганістані. Кожен день у нас поранені, гинуть люди, гине цивільне населення. Ми хотіли книгою віддати дань пам’яті полеглим. У нас були свої герої Другої світової, Афганістану, а сьогодні герої, які захищають незалежність України».

Книга «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим» – перша про українських військовослужбовців, випускників львівської Академії Сухопутних військ. Вже розпочалась робота над наступною.

Пам’ять важлива, як для самих військових, так і майбутніх поколінь. Бо, кажуть, герої не вмирають, якщо про них пам’ятають.

Про це повідомили сьогодні, 21 серпня, на «Радіо Свобода». Натомість на телевізійному «5 каналі» розповіли 20 серпня:

«Світла пам'ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим» – книгу із такою назвою презентували у Львові. Військові журналісти працювали над виданням близько року.

Складається книга і чотирьох розділів, присвячених випускникам Академії сухопутних військ. Автори розповідають про бійців, які воюють на фронті чи загинули на Сході. Загалом у книзі історії про 162-х військовослужбовців.

Загальний тираж становить 200 примірників. Усі витрати, пов'язані із випуском книжкової продукції, взяла на себе Академія сухопутних військ.

Співавтор книги Ігор Махно наголосив: «Це молоді хлопці. В ході АТО вони командують взводами, ротами, батальйонами – механізованими, танковими, артилерійськими, інженерними, автомобільними військами, спецпризначенці там є. Молоді хлопці. І тому не написати про них, про їх подвиг, ми не могли». 

Про це повідомили 20 серпня на телевізійному «5 каналі». Натомість у прес-службі міністерства оборони України розповіли, що книгу «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим», яку було створено колективом авторів Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Ігорем Махно, Ігорем Мосейчонком та Іриною Шаповалова ,які зібрали документальні свідчення про 186 випускників цього видового військово-навчального закладу, котрих було відзначено державними нагородами за мужність та героїзм, проявлені під час антитерористичної операції.

Своєю чергою, в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного повідомили 20 серпня:

«У 58-му Будинку офіцерів у Львові відбулася презентація сигнального примірника книги «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим», яку створив колектив авторів Академії сухопутних військ імені гетьмана Петро Сагайдачного.

За словами одного з авторів, військового журналіста, полковника запасу Ігоря Махна, було виконано чималий обсяг робіт: зібрано фактуру та детально опрацьовано відомості про 162-х випускників видового військово-навчального закладу, яких було відзначено державними нагородами за мужність та героїзм, проявлені під час антитерористичної операції. Він також розповів:

«Після анексії росіянами кримського півострова та початку антитерористичної операції стало зрозуміло, що основний тягар війни припаде на плечі наших випускників — командирів взводів, рот, батальйонів. Хочу зазначити, що офіцери львівської академії є майже в усіх видах родів Збройних Сил України – у механізованих, танкових, артилерійських, аеромобільних підрозділах тощо.

Ідея про таку книгу виникла під час одного з урочистих заходів на честь вручення державних нагород нашим військовослужбовцям. Сподіваємося, що її незабаром буде надруковано більшим тиражем і вона стане доступнішою для читачів та небайдужих громадян, які цікавляться подіями, що, без сумніву, увійдуть в новітню історію нашої держави».

Загалом полковники запасу Ігор Махно, Ігор Мосейченок, а також майор Ірина Шаповалова зібрали документальні свідчення вже про 186-х випускників, яких було відзначено державними нагородами за мужність та героїзм, проявлені під час Антитерористичної операції у 2014–2015 роках».

Про це повідомили 20 серпня на сайті Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Як інформував «ЩЛ», 23 серпня у львівській Академії сухопутних військ урочисто відкриють Алею Слави її випускників.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів