У Львові презентували електронну систему декларування майна для посадовців (+відео)

22:30 5 серпня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Уже з 2017 року до 1 квітня е-декларації за 2016 рік повинні подавати всі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, а також судді, прокурори, слідчі, посадові та службові особи СБУ, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, члени НАЗК, ЦВК і навіть поліціянти.

«У Львівській ОДА презентували нову електронну систему декларування майна для посадовців – повідомили сьогодні, 5 серпня, в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Сьогодні, 5 серпня, представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та експерти Програми розвитку ООН в Україні презентували реформу системи декларування майна посадовцями – електронне декларування. Його запровадження є умовою для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової підтримки від МВФ.

На думку заступника голови – керівника апарату Львівської ОДА Маріанни Вільшинської, «електронне декларування – це значне зрушення у галузі державної служби, яке не дозволить посадовцям приховувати свої доходи і дасть змогу громадянам України контролювати доходи і витрати чиновників». Своєю чергою, заступник директора Програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела заявила: «Україна сьогодні перебуває на 167 місці в світі за рівнем корупції і тільки 7% українців вірять в успіх антикорупційної політики держави. Міжнародний досвід свідчить, що змінити ситуацію з корупцією можуть інституційні зміни в системі управління. Система електронного декларування має значний потенціал для попередження корупції і ПРООН вважає за честь працювати над запровадженням цієї системи в Україні».

Натомість заступник голови НАЗК Руслан Радецький зазначив: «Термін подачі електронної декларації за 2015 рік: з 15 серпня до 13 жовтня 2016 року. Її обов’язково мають заповнити як всі високопосадовці держави, так і народні депутати, судді, прокурори, слідчі, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування категорії А-Б. Після подачі декларації вони матимуть семиденний термін, щоб за необхідності внести зміни і поправки».

А вже з 2017 року до 1 квітня е-декларації за 2016 рік повинні подавати всі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, а також судді, прокурори, слідчі, посадові та службові особи СБУ, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, члени НАЗК, ЦВК і навіть поліціянти.

Як пояснив Руслан Радецький, за подання електронної декларації з недостовірною інформацією передбачено таку відповідальність: у межах до 134 тисяч гривень – дисциплінарну, від 134 тисяч гривень – адміністративну, від 345 тисяч гривень – кримінальну відповідальність або позбавлення волі до двох років за умови умисного приховування. Цього ж дня фахівці провели навчальний тренінг з е-декларування для посадовців Львівщини, який допоможе представникам органів влади швидше розібратися з процедурою заповнення електронних декларацій. Також організатори представили виставку антикорупційних плакатів «Онлайн проти корупції».

Заповнювати е-декларацію треба на сайті НАЗК (http://nazk.gov.ua/). Для опанування системи також відкрито тренувальний сайт. http://try.declaration.org.ua/».

dailylviv.com

До теми

19:21 28 січня 2022 р.

На дев'ятому році російсько-української війни у Львові приймають Програму національного спротиву

Міський голова Андрій Садовий у відеозверненні розповів, якими навиками мають володіти львів’яни в сьогоднішніх умовах, а також закликав керівників інших українських громад гуртуватись та долучатись до спільної з державою праці над стратегією національного спротиву.

Рубрика: Політика

12:46 28 січня 2022 р.

На Яворівському полігоні розпочалися стрільби з з британської протитанкової системи NLAW (відео)

Сьогодні, 28 січня, на Яворівському полігоні проходять бойові стрільби з британської протитанкової системи NLAW, яка вже перебуває на озброєнні української армії.

Рубрика: Політика

12:30 28 січня 2022 р.

У Львові підготували план дій на випадок повномасштабного військового вторгнення Росії

У мерії Львова підготували план дій та підготовки у випадку розгортання повномасштабних військових дій на території України. Програма національного спротиву передбачає навчання мешканців Львівської міської територіальної громади, співпрацю з батальйонами, які розташовані на території львівської громади, та розвиток інфраструктури.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу