У Львові повідомили, який відсоток молоді довіряє політикам і який знає кандидатів партій

18:33 22 жовтня 2020 р.

Проблемами громад цікавляться лише 15% молодих українців, і лише 35% знають, що роботу місцевих депутатів не оплачують.

Такими невтішними є результати опитування, яке проводив серед людей у віці від 18 до 25 років Львівський центр політики та аналітики «Поліс», пише Dailylviv.

Більшість опитуваних є студентами вищих навчальних закладів. Найбільша кількість відповідей надійшла з Львівської області (42%), але в опитуванні брали участь представники 20 інших областей та Києва.

- На жаль, ми мусимо констатувати, що молодь все менше цікавиться і розуміється на політичних процесах, які відбуваються в країні і їхній громаді, –  зазначив Микола Спересенко, перший віцепрезидент «Полісу», експерт з молодіжних питань.– З року в рік зменшується число молодих людей, які беруть участь в голосуванні. Для прикладу, якщо в 2004 році явка на вибори склала 71% серед молоді віком 18-29 років, то вже за п’ятнадцять років вона впала до 27% на парламентських виборах у 2019-му.

Степан Рішко, президент «Полісу» і керівник проєкту «GO на вибори» зазначив, що українським політикам довіряють менше 5% молодих людей. Тільки 35,3% знають, що робота місцевих депутатів не оплачується. При цьому 22,2% погано знають або взагалі не знають як обиратимуть голову та депутатів місцевих рад, а 18,4% не знають кандидатів партій, які будуть балотуватися в їхніх громадах.

- Від зростання обізнаності в політиці, зростає і бажання прийти на вибори, – вважає Степан Рішко. – Саме тому представники нашого центру провадять просвітницьку роботу. Ми виходимо у центр міста: на площу Соборну, до пам’ятника Шевченкові. Ні за кого не агітуємо, а лише спілкуємось з молодими людьми, відповідаємо на прості запитання, закликаємо не бути байдужими і йти на вибори. Часто, коли питаємо, кого обираємо на цих місцевих виборах, люди кажуть: «Мера». І все. Вони навіть не розуміють, що є районні ради, депутати. От є в нас цар, князь, якого ми називаємо мером, він все вирішує, а більше нікого немає. Вони так мислять!

У Львові є політичні партії, які орієнтуються на молодий електорат і залучення молоді до виборчого процесу, зауважив Олексій Каленіченко, аналітик «Полісу», заступник голови студентського уряду ЛНУ ім. І. Франка.

- Є молоді кандидати, особливо кандидатки, адже новий виборчий кодекс передбачає гендерні квоти, тому до лав багатьох сил потрапляє саме жіноча аудиторія. Багато політичних сил розвивають «молодіжку» - так зване молодіжне крило партії. Вони намагаються різними методами привабити до політики якнайбільше молоді, влаштовуючи акції, фестивалі. Це не є погано – потрібні різні методи. Але насторожує, що в університетах на різних факультетах все менше викладають політологію, вважаючи її, мабуть, непотрібною. І ми бачимо результат – нині багато студентів банально не розуміють, що відбувається, куди прийти на вибори, де поставити позначку, –  сказав він.

Учасники прес-конференції представили проєкт “GO на вибори”, який розробили спільно з громадськюї організацією “Global Office.  Вони називають його “Путівник #ВліпиЗаСебе” і називають 10 основних кроків, щоб бути готовим до місцевих виборів:
    1) Знати, за кого голосувати і кого ми обираємо. Ви матимете 4 бюлетені. І це не повинно вас лякати – там все просто!
    2) На сайті ЦВК довідайтесь, які партії й кандидати будуть у вашому округзі.
    3) Визначтесь, кого ви будете підтримувати ще вдома. В умовах карантину не хочеться бути тривалий час на виборцій дільниці – навіщо ризикувати.
    4) Промоніторте ЗМІ і ГО, які займаються аналітикою – довідайтесь якомога більше про свого кандидата. Зважте на фаховий аналіз, а не фейки! Читайте його програму, аналізуйте вчинки.
    5) Думайте. Не ведіться на красиву картинку і популістські гасла. Якщо вам обіцяють золоті гори – подумайте, де ви будете це золото добувати. Не вірте обіцянкам-цяцянкам, будьте реалістами.
    6) Знаєте, що вибори будуть вже 25 жовтня – знайдіть час, сплануйте цей день.
    7) Візьміть зі собою медичну маску, респіратор, паспорт громадянина України. Не рекомендується покладатись лише на додаток «Дія». Він може спрацювати не на всіх дільницях – візьміть оригінал документу. І прихопіть зі собою ручку задля власної безпеки від ковіду.  
    8) Прийти на дільницю можна з 8 ранку до 20.00 У вас є 12 годин, щоб зробити волевиявлення
    9) Правильно заповніть бюлетень. Подивіться на сайті або YouTube- каналі ЦВК. Або на нашій сторінці - Львівського центру політики та аналітики «Поліс». Є запитання? Звертайтеся,  ми все залюбки пояснимо.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

12:02 3 грудня 2020 р.

Депутатам місцевих рад заборонили голосувати через конфлікт інтересів

Верховна Рада заборонила голосування депутатів місцевих рад в умовах конфлікту інтересів. Відповідний законопроект №3034а народні депутати схвалили за основу та в цілому.

Рубрика: Політика

17:33 1 грудня 2020 р.

У Львівській обласній раді почалася публічна співпраця Європейської солідарності і Слуги народу

Першим заступником голови Львівської обласної ради обрали Євгенія Гірника (ВО "Батьківщина"), а заступником - Юрія Холода ("Слуга народу"). З ініціативи Ірини Гримак - представниці "Європейської солідарності".

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу