У Львові повідомили, хто керує в ОТГ

19:17 4 березня 2019 р.

Серед сорока голів об’єднаних територіальних громад Львівщини – лише семеро жінок.

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила головна консультантка управління із зв’язків з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України Катерина Петрученко.

Згідно зі статистикою, серед сільських, селищних та міських голів, обраних на чергових виборах 2006 року, жінок – 20,6 відсотків. У 2010 році цей показник становив 18,8 відсотків, а в 2015 році – 17,5 відсотків. 

Серед депутатів Львівської обласної ради, обраних на чергових виборах у 2010 році, було лише 6,9 відсотків жінок. Тоді як в Україні цей відсоток склав 11,3. А  на чергових виборах у 2015 році до обласної ради потрапило 16,7 відсотків жінок. Тоді як в Україні цей відсоток становив 15,7. 

Серед депутатів районних рад, обраних на чергових виборах 2010 року,  жінки становили 14,8 відсотків. А у 2015 – 15,2 відсотка. Цей показник суттєво нижчий за середній в Україні, який складає 23,5 

Загалом Львівщина за цими показниками перебуває посередині з-поміж інших регіонів. Натомість пасуть задніх з представництва жінок в органах місцевого самоврядування Закарпатська, Чернівецька та Івано-Франківська області.

- Якщо порівняти результати виборів 2010 року і 2015 року у Львівській області, то в місцевих радах, обраних за виборчими списками, значно зросло представництво жінок. До прикладу, в обласній раді – з 7 до 17 відсотків. Це пояснюється дією гендерної квоти, яку запроваджено законом про місцеві вибори у 2015 році, - каже Катерина Петрученко.

Депутатка Львівської обласної ради Тетяна Бей зізналася, що на початку своєї політичної кар’єри проводила дослідження, аби довідатися, хто ж голосує за жінок. 

- Жінки не мають такої солідарності та підтримки. Мене запитували: «А наскільки ефективно вона зможе працювати для округу, якщо в неї є родина, троє дітей?». Виборці висловлювалися, що ліпше проголосувати за чоловіків, тому що значну частину часу жінка присвячуватиме родині та дітям. Хоча це – не так, - зазначила вона. 

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:24 18 вересня 2020 р.

ОПОРА запідозрила ЛОДА у використанні адміністративного ресурсу

У день робочого візиту Президента Володимира Зеленського, у місті Львові та навколо населеного пункту, з'явилися білборди, сітілайти із текстом «Підтримую президента України», зображенням голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та кандидата на посаду міського голови міста Львова Тараса Кльофи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу