У Львові оприлюднили новий рейтинг кандидатів у мери

15:49 14 вересня 2020 р.

За діючого мера на виборах, якби вони пройшли завтра, проголосували б понад 37% жителів Львова. За Руслана Кошулинського віддали би свої голоси 8,9% львів’ян, Олега Синютку -7,5%, Ігоря Васюника – 5%.

Про це свідчать дослідження «Соціально-психологічний стан Львова напередодні старту виборчої кампанії до місцевих органів самоврядування», яке презентували у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

- Такий високий рейтинг Андрія Садового можна пояснити страхом людей перед змінами і невідомістю, – пояснив Петро Жук, керівник Центру з інформаційних проблем територій. – Для цих 37% людей  Андрій Садовий – це питання стабільності за будь-яку ціну. Люди у Львові і на Львівщині не сприйняли діючу політичну партію і президента. І зараз львів’яни розмірковують приблизно так: «Якби залишився Порошенко, було би спокійніше. Але Порошенко програв, то нехай, бодай, Садовий залишиться, це, бодай, стабільність».

Соціолог Жук прогнозує другий тур виборів за кандидата на посаду міського голови. Попри те, Руслан Кошулинський і Олег Синютка випереджають Ігоря Васюника, експерт вважає, що в другий тур має шанс вийти саме цей кандидат.

- Електорат Садового і Васюника перетинаються в інтересах, фактично це - одні й ті самі люди. Тоді як двом інших кандидатам симтатизує зовсім інша категорія виборців, - пояснив експерт.

Петро Жук зауважив, що є певні психологічні аспекти, які спонукають нас голосувати за того чи іншого кандидата.

- Олег Синютка – чудовий господарник, це імпонує виборцям. Але він належить до політичної сили, яка програла на президентських і парламентських виборах. І ця приналежність може стати психологічним мінусом для виборців. Руслан Кошулинський користується повагою в жителів міста, але він  - обережний політик, і ця обережність в нинішніх умовах може йому нашкодити. Щодо Ігоря Васюника, то за ним немає шлейфу несправджених надій. І це може спрацювати йому на користь.

Петро Жук також розповів, які особисті якості люди хочуть бачити у мера. За його словами, львівʼяни виокремлюють пʼять основних типів іміджу міського голови, якого б вони хотіли мати: стратег розвитку міста (38,6 %), дбайливий господар (38,1%), патріот України й Львова (34,8 %), розумний реформатор (27,1 %) досвідчений і відповідальний управлінець (26,7 %).

- За цими стереотипами різним кандидатам виборці приписують наступні іміджі: Андрій Садовий найбільше відповідає іміджу господаря, Руслан Кошулинський —  надійного лідера громади й патріота, Олег Синютка - патріота і людяного керівника, Ігор Васюник — реформатора і досвідченого управлінця. Це – стратег із розвитку, господарник і патріот. Загалом можна сказати так: Садовий – це вибір песимістів, Васюник – оптимістів, Синютка і Кошулинський – вибір патріотів, — сказав він.

Загалом автори дослідження дійшли висновку, що у Львові маємо стан психологічної стагнації.

- Виборець орієнтується на стабільність на низькому рівні, ніж на зміни, не сподіваючись, що такі зміни можуть привести до чогось доброго. Разом з тим наростає незадоволення повільним погіршенням ситуації в місті. У певний час це пасивне незадоволення може проявитися в активність. Від того, чи станеться це до виборів, чи після виборів, залежить, чи залишиться Андрій Садовий мером чи ні, – підсумував Петро Жук.

Довідка

Опитування 28-31 серпня 2020 року у Львові. Еквівалентна пропорційна вибірка, що відповідає соціальній та віковій структурі населення Львова, складає 750 респондентів.

●Опитування 6-10 липня 2020 року у Львівській області. Еквівалентна пропорційна вибірка, що відповідає соціальній та віковій структурі населення Львівської області, складає 1200 респондентів.

●Опитування 24-27 грудня 2019 року у Львові. Еквівалентна пропорційна вибірка, що відповідає соціальній та віковій структурі населення Львова, складає 470 респондентів.

Методологія

●Аудиторія: громадяни України від 18 років і старші, відповідних територіальних одиниць.

●Допустима похибка 3% при 90%-му рiвнi довiр'я за Стьюдентом.

●Метод опитування: телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів.

Партію Зеленського у Львові підтримує мізерна кількість львів’ян, і це – пенсіонери, - дослідження(відео).


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

20:18 21 вересня 2020 р.

"Варта" затвердила списки кандидатів на місцеві вибори

Політична партія «ВАРТА» в суботу, 19 вересня, на львівській обласній конференції затвердила списки кандидатів, які братимуть участь у місцевих виборах у Львові та Львівській області – до рад різних рівнів. Також делегати підтримали керівника ГО «Варта-1» Ігоря Зінкевича - як кандидата на посаду міського голови Львова.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу