У Львові протестувальники не звільнятимуть приміщення облдержадміністрації

14:17 30 січня 2014 р.


Фото: zik.ua

Громадські активісти також не розбиратимуть свої барикади біля неї.

Хоч простих службовців пропускають у приміщення Львівської облдержадміністрації, її голова Олег Сало, який проводить свої наради в Академії Сухопутних військ на вулиці Стрийській, розмістив на сайті ЛОДА звернення до мітингувальників, у якому він застерігає: «Від роботи органів виконавчої влади залежить вчасна виплата зарплат, пенсій соціальних виплат незахищеним верствам населення, забезпечення навчального процесу у школах, дитячих садочках, надання вчасної медичної допомоги, роботи житлово-комунальної сфери».

Однак, цитуючи це сьогодні, 30 січня, «Gazeta.ua» додає: «Проте у головній будівлі адміністрації на вулиці Винниченка розміщено лише частина департаментів ЛОДА. Скажімо, департамент агропромислового розвитку розташований на проспекті Чорновола».

А депутат Львівської облради від Народного Руху Олександр Ганущин, який упродовж п’яти років працював в адміністрації, запевняє: «Повірте, навіть ще через тиждень блокування Львівської ОДА нічого не зміниться на Львівщині: корови доїтимуться, світло в домівках горітиме».

Своєю чергою, німецька газета «Die Welt» інформує в п’ятницю в публікації «У Львові вирішальне слово за мітингарями»:

«Хоч великі скупчення людей і барикади в центрі Львова і нагадують ситуацію в Києві, тут, у Львові, спіраль закрутилася ще крутіше. Місцеві демонстранти не тільки захопили адміністративні будівлі, а й змусили написати заяву про відставку непопулярного губернатора Львівщини Олега Сала, в результаті чого всі важелі влади опинилися в руках мітингувальників.

Поки що вирішальне слово в місті, як зазначає видання, залишається за головою штабу комітету самооборони і колишнім співробітником однієї із профспілок 47-річним Андрієм Соколовим. Львів, за словами Соколова, який звертається до мітингувальників із закликами до повстання, має стати «моделлю» для всіх інших українських регіонів, ситих Януковичемпо горло.

Так, мітингувальники вже створили у Львові «народний парламент» і так званий виконавчий комітет (терміни нагадують про революцію 1917 року), який видав декрет про створення сил правопорядку в місті. Колишній міліції, в свою чергу, було заборонено «перешкоджати громадянам, які беруть участь у мирних демонстраціях», а від спецпідрозділу «Беркут» зажадали залишити місто.

За перше в пострадянській історії України повстання Соколову загрожує до 15 років в'язниці. Але для нього самого, за власним запевненням, «шляху назад немає – або перемога, або в'язниця».

Найбільше Соколов і його люди зараз побоюються великого удару зі Сходу, адже губернатор Сало «більш і чути нічого не хоче про свою відставку і в зв'язку з відсутністю доступу до свого колишнього робочого місця вирішує всі питання по телефону».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу