У Львові назвали трійку лідерів президентських виборів

20:05 28 січня 2019 р.

У трійку лідерів, які претендують на пост Президента України, увійшли Петро Порошенко, Анатолій Гриценко і Юлія Тимошенко.

Про це сьогодні, 28 січня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: "Оприлюднення даних соціологічного дослідження "Політика, міграція, релігія" повідомила директорка Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ" Наталія Зайцева-Чіпак.

- За даними опитування, проведеного у грудні-січні, перше місце посідає Петро Порошенко з рейтингом - 19,5%. На другому місці - Анатолій Гриценко – 12,3% і замикає трійку лідерів Юлія Тимошенко з рейтингом - 10,6%,- наголосила директорка. 

За її словами, доволі високі показники також має Володимир Зеленський (9,5%). Мер Львова Андрій Садовий цього разу опинився на п’ятій позиції (7,3%). Усі інші політики мають менше, ніж 3% голосів. При цьому, кожен шостий мешканець Львівщини не визначився з електоральним вибором.

Корекцію соціологічних результатів у січні, порівняно з попередніми місяцями, соціологиня пов'язує, зокрема, зі змінами у виборчих списках.

- У січневому дослідженні ми не включали до списку Святослава Вакарчука. Його голоси перерозподілилися у січні. Зокрема, додали в рейтингу Порошенко і Зеленський.Це пов'язано також і з передвиборчою активністю кандидатів. У Гриценка, Тимошенко і Садового - невеликий приріст, але він є в межах похибки,- пояснила Наталія Зайцева-Чіпак.

Доктор політичних наук, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Литвин вважає, що позиція виборця буде змінюватися ближче до виборів. 

- Так було завжди. Виборець і раціонально, і інтуїтивно починає розуміти, усвідомлює, що вибори будуть у два тури. Він ліпше починає аналізувати всі "за" і "проти" тих чи інших кандидатів. Відповідно фокус уваги електорату змінюється. Він обирає радше тих, хто прийде до другого туру, - сказав Віталій Литвин. 

 За словами політолога, ці вибори не відбуваються за шаблоном попередніх. 

- Ми маємо дуже сегментований електорат. Це буде мати колосальні наслідки для політичної системи в Україні. Сегментованість призводить до того, що ближче до дати виборів електорат ставатиме двоблоковим або біполярним. Це теж впливатиме на зміну рейтингів. Частина рейтингів одних кандидатів піднімається, частина інших опускається, - наголосив доцент.

За результатами дослідження, майже 85% мешканців Львівщини пообіцяли, що прийдуть на вибори Президента. 49% сказали, що точно прийдуть, 35,5% - ймовірніше прийдуть. І тільки 5% мешканців Львівщини зазначили, що вони не прийдуть на вибори і це - їхнє кінцеве рішення. Ще 4% опитуваних зазначили, що є шанс, що вони не прийдуть на вибори.

Наталія-Зайцева-Чіпак, відповідаючи на запитання журналіста про замовника дослідження, повідомила, що воно було зроблено на замовлення Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ".


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:39 27 жовтня 2021 р.

Спорудження паркана на східному кордоні ЄС профінансують 12 країн

На початку жовтня група з 12 країн ЄС закликала Брюссель швидко розробити конкретні рішення та категоричну відповідь для боротьби з інструменталізацією нелегальної міграції та інших гібридних загроз, що постають з боку Білорусі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу