У Львові масово виконали повну версію Державного Гімну України (відео, оновлено)

17:45 10 березня 2015 р.


Фото: press-centr.com

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, сьогодні, 10 березня, на площі Ринок усі охочі спільно виконали Державний Гімн України.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 10 березня, «Щоденному Львову»:

«Цьогоріч Україна відзначає 150-ту річницю від дня першого публічного виконання Державного Гімну та 200-річчя від дня народження автора музики Гімну України Михайла Вербицького. З цієї нагоди у Львові відбулися урочисті заходи. Сьогодні на площі Ринок усі охочі спільно виконали Державний Гімн України. Капелан Львівської міської ради, о. Павло Дроздяк, звернувся до них із такою промовою:

«Автором музики гімну є о. Михайло Вербицький – греко-католицький священик, якого ювілей ми з вами нещодавно звершували. Насправді, коли о. Михайло ділився своїми думками, чому він взяв саме цей твір для покладання на музику, казав, що в тих словах чув велику потугу, незламну, непереможну силу, яка ладна долати усілякі перешкоди. 

Саме тому ми дякуємо йому і всім попередникам, які стали творцями цього великого гімну нашої радості, гімну нашого воскресіння. Адже саме в часі, який переживаємо, ми відчитуємо наново гімн України. Ми наново переглядаємо кожен рядок цього гімну і наново оживаємо, воскресаємо ним. 

Цей гімн – це гімн нашого воскресіння. І сьогодні кожен з вас був багатогранною ноткою і єднався у спільній молитві – гімні нашої радості.

Я вас дуже прошу, дорога молоде, пам’ятайте, що ми є насінням цієї держави, яке покликане прорости і дати свій плід. Пам’ятаймо, що не гаслом буде жити людина, а конкретним ділом, конкретним свідченням своєї любові до державності, до країни.

Тому свідчимо цю любов до держави своєю мовою, своєю поставою, своєю відповідальністю, бажанням побороти найбільшу інфекцію в нашому суспільстві – корупцію. І вже на своєму рівні – студентському, учнівському – намагаймося жити так, щоб разом колись бути в небі.

Нехай допоможе нам в цьому Господь Бог, нехай допоможе нам, тому доброму насінню, прорости на ґрунті нашої землі. Пам’ятай, дорогий друже: через твою небайдужість світ може стати іншим. Тому нехай виконання гімну, це святкування ювілею дасть нам наснаги до внутрішньої боротьби».

Участь у заході взяла учнівська і студентська молодь міста, спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями.

Довідка

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі – під час першого в Західній Україні шевченківського концерту. Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року».

Натомість «Громадське телебачення» повідомило сьогодні, 10 березня: «Понад тисяча львів'ян разом заспівали гімн України у його повній версії. Пройшов цей флешмоб з нагоди 150-ї річниці від дня першого публічного виконання державного гімну. Участь у заході взяли школярі, студенти представники міської влади, та випадкові перехожі, які в цей час були на Площі Ринок».


Відео: «5 канал»

dailylviv.com

До теми

23:55 19 травня 2022 р.

Дружині Кучми і доньці Грищука вручили нагрудний знак судді Конституційного суду

У четвер, 19 травня, професорка кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Оксана Грищук склала присягу судді Конституційного суду.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу