У Львові масово виконали повну версію Державного Гімну України (відео, оновлено)

17:45 10 березня 2015 р.


Фото: press-centr.com

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, сьогодні, 10 березня, на площі Ринок усі охочі спільно виконали Державний Гімн України.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 10 березня, «Щоденному Львову»:

«Цьогоріч Україна відзначає 150-ту річницю від дня першого публічного виконання Державного Гімну та 200-річчя від дня народження автора музики Гімну України Михайла Вербицького. З цієї нагоди у Львові відбулися урочисті заходи. Сьогодні на площі Ринок усі охочі спільно виконали Державний Гімн України. Капелан Львівської міської ради, о. Павло Дроздяк, звернувся до них із такою промовою:

«Автором музики гімну є о. Михайло Вербицький – греко-католицький священик, якого ювілей ми з вами нещодавно звершували. Насправді, коли о. Михайло ділився своїми думками, чому він взяв саме цей твір для покладання на музику, казав, що в тих словах чув велику потугу, незламну, непереможну силу, яка ладна долати усілякі перешкоди. 

Саме тому ми дякуємо йому і всім попередникам, які стали творцями цього великого гімну нашої радості, гімну нашого воскресіння. Адже саме в часі, який переживаємо, ми відчитуємо наново гімн України. Ми наново переглядаємо кожен рядок цього гімну і наново оживаємо, воскресаємо ним. 

Цей гімн – це гімн нашого воскресіння. І сьогодні кожен з вас був багатогранною ноткою і єднався у спільній молитві – гімні нашої радості.

Я вас дуже прошу, дорога молоде, пам’ятайте, що ми є насінням цієї держави, яке покликане прорости і дати свій плід. Пам’ятаймо, що не гаслом буде жити людина, а конкретним ділом, конкретним свідченням своєї любові до державності, до країни.

Тому свідчимо цю любов до держави своєю мовою, своєю поставою, своєю відповідальністю, бажанням побороти найбільшу інфекцію в нашому суспільстві – корупцію. І вже на своєму рівні – студентському, учнівському – намагаймося жити так, щоб разом колись бути в небі.

Нехай допоможе нам в цьому Господь Бог, нехай допоможе нам, тому доброму насінню, прорости на ґрунті нашої землі. Пам’ятай, дорогий друже: через твою небайдужість світ може стати іншим. Тому нехай виконання гімну, це святкування ювілею дасть нам наснаги до внутрішньої боротьби».

Участь у заході взяла учнівська і студентська молодь міста, спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями.

Довідка

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі – під час першого в Західній Україні шевченківського концерту. Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року».

Натомість «Громадське телебачення» повідомило сьогодні, 10 березня: «Понад тисяча львів'ян разом заспівали гімн України у його повній версії. Пройшов цей флешмоб з нагоди 150-ї річниці від дня першого публічного виконання державного гімну. Участь у заході взяли школярі, студенти представники міської влади, та випадкові перехожі, які в цей час були на Площі Ринок».


Відео: «5 канал»

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу