У Львові бойкотують російські банки й товари
17:42 13 березня 2014 р.
Фото: facebook.com/euromaidanlviv
Координатор цієї акції повідомив, що в її переліку – близько 60 брендів.
Ще з кінця лютого у Львові бойкотують товари російських виробників. Перед тим три місяці тривав бойкот товарів підприємств, що належать членам «Партії регіонів».
Координатор акції Олег Радик розповів: «Наша мета – не підтримувати фінансово окупантів. Ми ведемо активну просвітницьку діяльність у соцмережах. Найбільше учасників бойкоту – у Львові, але дуже активні Київ, Харків, Чернігів».
Біля торгових точок у центрі міста та храмів активісти роздають листівки і плакати. Координатор акції розповів також: «Інформуємо людей, які бренди є російськими. Зараз в переліку їх близько 60 – банки, виробники продуктів, косметики, одягу, напоїв. За два дні роздали 18 тисяч листівок. Спілкуємося із власниками магазинів, закладів харчуванням, супермаркетів, аби вони не підтримували російського постачальника. Економічний бойкот «регіоналів» дав зрозуміти людям, що можна протестувати і мати результати – у Львові із партії повиходили всі депутати. Якщо не можна вплинути на Москву політично, то ми будемо впливати економічно. Російські товари не дешевші і не якісніші від українських чи інших відповідників».
Активіст вважає, що російські товари зникнуть зі Львова через 10 днів. Олег Радик також прогнозує, що найдовше протримаються на полицях біля прикордонних із Росією міст.
Учасники акції планують бойкотувати санаторії в Криму, які належать Росії. Українців підтримують у світі – у Польщі, Литві і Латвії активно бойкотують заправки «Лукойл».
У деяких містах Німеччини російських туристів не пускають до кав'ярень і пабів. Олег Радик конкретизує: «Російські бренди маскуються під європейські. Звичайні споживачі можуть не знати, що, наприклад, одяг «Паоло Конте» чи молодіжні «Оджі» Олег Радик це російські виробники. Або «італійські» макарони «Гранд Паста» роблять в Челябінській області. Потрібно не лише уважно дивитися на штрих-код - 46, а й уважно читати, яка країна є виробником. Наприклад, чай ми купуємо індійський, але розфасований у Росії. Ми ні в якому разі не пропонуємо альтернативу - купувати в інших закладах конкретну продукцію. Людина має зробити свій вибір».
Про це повідомляє сьогодні, 13 березня, «Gazeta.ua».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook