У львівському Охматдиті створили дільницю одному виборцю, яка не прийшла голосувати (відео)

21:58 26 жовтня 2015 р.


Фото: unian.ua

Про перебіг підрахунку голосів у міську раду міська виборча комісія не повідомляє.

Найвищою явка виборців була на Львівщині і Тернопільщині – близько 57%. Лідером виборчих перегонів у Львівську міськраду є партія «Самопоміч». За попередніми даними ця політична сила набирає 31-32% .

А ось у обласну раду більшість здобуває «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Експерти говорять про поодинокі порушення у день голосування.

За перебігом підрахунку голосів у Львівську обласну раду можна спостерігати в онлайн режимі. На момент, коли було опрацьовано понад 86% бюлетенів, лідером у Львівську обласну раду є БПП «Солідарність» – майже 23%, «Самопоміч» – понад 13%, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» – близько 13%, «Батьківщина» – майже 10%. Долають 5% бар’єр також «Громадянська позиція», «Укроп», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Народний рух», «Народний контроль».

Про перебіг підрахунку голосів у Львівську міську раду міська виборча комісія не повідомляє. Хоча, за попередньою інформацією, опрацьовано 100% протоколів, але результати голосування під сімома замками.

Голова міської виборчої комісії Ігор Сліпецький упродовж дня не відповідав на жоден дзвінок. Така ситуація насторожує Комітет виборців України, експерти побоюються фальсифікацій під час підрахунку голосів.

За попередньою інформацією Комітету виборців України, у Львівській області, партія «Самопоміч» набирає понад 30%, БПП «Солідарність» – удвічі менше. Долають 5% бар’єр «Свобода», «Громадянська позиція», «Народний контроль», «Укроп», Українська галицька партія.

У другому турі виборів на посаду міського голови Львова змагатимуться чинний мер Андрій Садовий і свободівець Руслан Кошулинський. Хоча у штабі «Самопомочі» сподівались, що Андрій Садовий переможе у першому турі. Відтак результат був дещо приголомшливим і несподіваним.

Спостерігачі громадянської мережі «Опора» і Комітету виборців України не виявили порушень, які б могли бути підставою для невизнання результатів виборів. Також не надходило скарг від партій і в Львівську обласну виборчу комісію. За словами керівника Комітету виборців України у Львівській області Соломії Саврук, партії, вочевидь, погоджуються з волевиявленням виборців і вирішують, хто саме має стати депутатами.

Чи можливі певні маніпуляції з боку партійних лідерів? На таке запитання «Радіо Свобода» Соломія Саврук відповіла: «Це є нова процедура встановлення результатів виборів в Україні. Все залежить від того, як проголосували виборці за того чи іншого кандидата, тому тут, мабуть, буде значно складніше для політичних партій проводити якісь маніпуляції. А ще політичні партії до сьогодні не знають, хто в них є другий, третій».

Спостерігачі зафіксували поодинокі порушення під час голосування. Зокрема, була плутанина з бюлетенями, на окремих дільницях їх не вистачало. Правоохоронці порушили 16 кримінальних справ щодо порушення виборчого законодавства в області, зокрема і щодо махінацій на одній із дільниць Львова.

«Тобто, приходила людина на дільницю, в паспорті була намальована олівцем літера «П» і члени комісії видавали бюлетень для голосування, не зважаючи на те, що людина прописана в іншому районі», – розповіла представник Комітету виборців Оксана Романишин.

Порушник може бути покараний у вигляді штрафу від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів, або ж його можуть відправити на виправні роботи чи навіть ув’язнити до трьох років. Утім, це залежить від судового рішення.

Голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка зауважив, що місцеві вибори показали, що у чинне законодавство варто внести деякі зміни і такі пропозиції зараз готуються. Керівник ОДА зазначив твакож: «У наступних виборах хотілося б спершу бачити прізвище людини, за яку голосуєш, потім назву партії і прізвище у списку під номером один. Це б вибори зробило якіснішими. А то у багатьох випадках виборці надавали перевагу партіям, а не людині. І другу, це тривалість виборчого процесу, швидке формування дільниць спричинило те, що членам ДКВ бракувало навиків, були технічні проблеми під час друку бюлетенів». 

У Львові була створена виборча дільниця у міській дитячій лікарні Охмадит, щоб проголосував один виборець. За словами народного депутата Михайла Хміля, 12 членів ДВК очікували одного виборця-жінку, яка так і не з’явилась.

Чому, знаючи за тиждень, що голосуватиме лише одна мама, до неї не прийшли зі скринькою, а створили віп-дільницю? Керівник Львівської міської виборчої комісії Ігор Сліпецький на телефонні дзвінки не відповідав упродовж дня, щоб пояснити ситуацію.

Федір Алєйніков, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА, все перевів на процедуру голосування.

– Чому на одну людину створили дільницю з 12 людей, встановили одну кабінку?

– Не було від виборця заяви, щоб до неї прийшли зі скринькою.

– Може, ця мама не знала, що так можна. Чому їй не сказали, щоб вона написала таку заяву. Для чого 12 осіб чекали на одну людину, яка не прийшла? Адже витрачено бюджетні гроші, цим людям мають оплатити за день роботи.

– Не було від виборця заявки, щоб принесли скриньку.

– Ви гадаєте, що це нормально?

– …

Експерти громадських організацій дуже негативно оцінюють роботу виборчих комісій, те, як вони сформовані, що вони надто великі і укомплектовані некомпетентними людьми. Про це повідомили сьогодні, 26 жовтня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу