07:55 7 червня 2020 р.
Найбільший - Львівський з населенням майже 1 125 тисяч мешканців. Найменший - Золочівський - 163 тисячі мешканців.
Інші райони Львівщини мають бути такими (за алфавітним порядком): Дрогобицький (239 тис.), Самбірський (228 тис.), Стрийський (328 тис.), Червоноградський (233 тис.), Яворівський (207 тис.). До Львівського району увійдуть теперішні райцентри Пустомити, Перемишляни, Городок, Жовква, Кам'янка-Бузька. Найближче до Львова - на північному-заході - проляжуть межі Яворівського району. А на південному-сході Львівський район межуватиме з Івано-Франківською областю.
Такий формат майбутніх районів Мінрегіон скерував на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій і асоціацій органів місцевого самоврядування. Варіанти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і тривалих консультацій з асоціаціями та експертним середовищем, повідомляє сайт Децентралізація. Мінрегіон зауважує, що ці карти є лише першим проектним документом, який ще зазнає змін у ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Кабінету Міністрів, перед його схваленням.
«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема - формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», - прокоментував заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Пропозицій щодо майбутніх районів було по кілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Усі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення. Відповідно до доручення Кабміну обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня». Рекомендації визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. Цей критерій, своєю чергою, базується на «Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу.
Про це йдеться в офіційному повідомленні з приводу формату майбутніх районів.
Нагадаємо, Львів став більшим на 17 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ.
Додамо, 19 травня 8 громад з 11-ти виступили проти включення їх у Львівську ОТГ. Одна утрималася.
На Львівщині склалася критична ситуація з формуванням ОТГ.