У Кремля – чотири сценарії розчленовування України, – екс-радник Путіна

19:36 1 лютого 2014 р.


Фото: argumentua.com

Андрій Ілларіонов застерігає: «У найближчі тижні вирішиться доля незалежної України».

Екс-радник Володимира Путіна, член російського «Комітету солідарності з Майданом» та економіст Андрій Ілларіонов поперив в ефірі «Громадського телебачення», що Кремль готується до розчленування України за прикладом того, як від Грузії були відокремлені Абхазія і Південна Осетія. Він заявив також: «Я хотів би ще раз звернутися до вас і до ваших глядачам. Зараз доля, не побоюся цього слова, не тільки Майдану, а й України вирішуватиметься протягом найближчого тижня - максимум двох тижнів. Це ключові події і ключове час. І мені здається, що саме в ці дві-три, максимум, тижні вирішуватиметься доля незалежної України».

Андрій Ілларіонов звернув увагу на те, що в ефірі російського телебачення такі спікери як Володимир Жириновський, Сергій Глазьєв і Сергій Доренко неодноразово закликали до жорсткого придушення виступів опозиції в Києві, відтак пояснив: «Ніхто вже не приховує, йде відверта пропагандистська підготовка до втручання з боку Росії в українські справи».

Екс-радник Путіна уточнив, що Кремль сумнівається в надійності Віктора Януковича, тому в якості можливої альтернативи йому розглядаються Андрій Клюєв і Віктор Медведчук. Андрій Ілларіонов стверджує: «Кремль перестав орієнтуватися тільки на Януковича. Мабуть, прийнято рішення, що виявився недостатньо надійним ... Дії здійснюються незалежно від того, яка позиція Партії регіонів і Януковича». 

За словами екс-радника Путіна, останнім часом щодо України неодноразово озвучувався тезу «Головне дожити і пережити початок Олімпійських ігор». Ілларіонов пояснив логіку керівництва РФ: «Потім іноземні гості або вже поїдуть, або буде не суттєво, чи залишаться вони .. Головні рішення повинні бути прийняті протягом максимум 10 днів ... Інакше Україна може вийти з кризи і зміцніти ... Нарешті, в подальшому увагу Заходу в подальшому може бути більше, ніж зараз»

За словами Андрія Ілларіонова, Кремль розглядає чотири сценарії стосовно України:

«Перший – повний контроль над всією Україною за допомогою особи, яка буде користуватися довірою всієї країни. Але цей варіант стає малоймовірним.

Головний варіант, на якому зосереджується більша частина сил, – федералізація або конфедералізаціі України. Люди, так чи інакше пов'язані з Кремлем, постійно називають цей варіант. Мета полягає в тому, щоб встановити контроль над Східної та Південної частиною України.

Третій варіант – якщо не вдасться встановити контроль над усім Південно-Сходом, то встановити над найбільш важливими районами. Перші кандидати – Одеса, Миколаїв, Луганськ, Донецьк, Харківська області, Крим.

Четвертий варіант – Крим або ж зупинитися тільки на Севастополі. По суті справи, єдиному регіоні України, де питома вага російських жителів перевищує половину населення регіону.

Раніше подібні плани висловлювалися в приватних виступах, академічних, а зараз це активно обговорюється в прямому ефірі в прайм-тайм державних телеканалів. Говориться, що Україна – не відбулася держава.

Найголовніше, що історичний шанс на «возз'єднання Росії» через кілька тижнів може закритися, тому відкладати вирішення питання не можна. Ситуація дуже схожа на те, що було влітку 2008 року, коли російське керівництво вирішило, що тільки в тому році можна домогтися відторгнення Абхазії і Південної Осетії від Грузії.

Тоді в секретній доповіді говорилося, що вікно можливостей – не більше ніж кінець 2008 року. це був час Пекінської олімпіади. Очевидно, якийсь подібний документ по Україні вже існує, і його цитують різні виступаючі люди в російських ЗМІ».

Андрій Ілларіонов нагадав, що в 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті Володимир Путін сказав: «Україна – історичне непорозуміння, держава, створена на російських землях».

Екс-радник Путіна також прокоментував заяви активістів Майдану про те, що в Україні вже присутні представники російських спецслужб: «Україна вже сприймається як майбутній театр бойових дій. Туди вже закидаються підрозділи, які повинні бути до офіційного початку серйозних операцій . Зрозуміло, що сучасна Україна - це не Грузія, не заняття аеропорту в Косово. Україна – більш велика країна. По відношенню до неї можуть бути застосовані набагато більш тонкі засоби – користуватися будуть українськими силами, політиками, лише при деякому супроводі російських підрозділів».

Про це повідомляє сьогодні, 1 лютого, «Newsru.ua».

dailylviv.com

До теми

00:07 1 грудня 2020 р.

Садовий оголосив перерву і зник. Тимчасова президія ЛМР проведе 1 грудня офіційне засідання, - керівник фракції

Тимчасова президія Львівської міської ради ухвалила у вівторок, 1 грудня, о 12:00 провести офіційне засідання в малій сесійній залі на Площі Ринок, 1.

Рубрика: Політика

22:03 30 листопада 2020 р.

Європейська солідарність 1 грудня запланувала рокіровку у кріслі голови Львівської обласної ради

Замість нинішнього голови облради Олександра Ганущина найбільша депутатська фракція офіційно підтримала на цю посаду кандидатуру Ірини Гримак.

Рубрика: Політика

14:24 30 листопада 2020 р.

Львівська міська ТВК запропонувала тимчасовій президії ЛМР узаконити Андрія Садового

А також двох депутатів, зареєстрованих міською ТВК 25 листопада, наступного дня після проведення "ургентної" сесії ЛМР, що не дочекалася офіційних результатів про обрання міським головою Андрія Садового.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу