У газовій війні Львівської облради перерва на обід

14:06 3 жовтня 2013 р.

  • 0

Депутати обідають і о 14.30 мають намір відновити газові дебати у сесійній залі.

Хоча голова облради Петро Колодій оголосив у роботі сесії облради 15-хвилинну перерву для наради керівників фракцій, ця перерва плавно перейшла в обідню і тепер уже сесія продовжить працювати о 14.30. Якщо, звісно, депутати від ВО "Свобода" припинять блокування трибуни, яке вони розпочали годину тому.

Вдатися до блокування їх змусила ситуація, за якої 60 депутатів Львівської облради вчора підписали документ про бажання заслухати сланцеву угоду у порядку денному сесії, а відтак - уже сьогодні 66 депутатів проголосували за це на сесії.

А це означає, що погодження на видобуток вуглеводнів на Олеській ділянці американською компанією "Шеврон", НАК "Нафтогаз України" і одним маленьким СП буде, мабуть, дане сьогодні у Львові. Хіба що депутати від "Свободи" заблокують роботу сесії.

На запитання "Щоденного Львова" з приводу ситуації, що склалася, народний депутат Михайло Хміль (ВО "Батьківщина") сказав, що сланцевий газ, безумовно, треба видобувати в Україні - за всіма світовими безпечними технологіями. Проте доходи від видобутку вулеводнів слід розподіляти трохи інакше, аніж передбачає ця угода: не 50% - для "Шеврон", 45% - для "Нафтогаз України" і 5% - для маленького приватного СП. Треба внести зміни у Бюджетний кодекс для того, щоб місцеві територіальні громади мали право - тепер вони цього права позбавлені - на фіксований прибуток від видобутку сланцевого газу впродовж усіх 50-ти років дії угоди. І щоб територіальні громади одержували не менше 10% цього прибутку. Тоді місцеве населення знатиме, задля чого дозволяє використовувати народні надра.

Незалежні експерти, щоправда, висловлюють сумнів щодо того, що такі зміни у Бюджетний кодекс будуть внесені на користь територіальних громад, оскільки вони не в інтересах Партії регіонів. Київ зацікавлений, щоб максимально сконцентрувати всі важелі управління і фінансові потоки у столиці. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:18 5 червня 2020 р.

Львівські та одеські журналісти проти створення нової громадської спілки журналістів

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Одеса: «Яким є ставлення професійних журналістів до утворення органу спільного регулювання-громадської спілки та його функцій згідно із законопроєктами «Про медіа»? Чому журналісти-члени НСЖУ або НМПУ мали би захотіли вступити у таку нову спілку?». Більшість учасників вважають, що журналістам не потрібна нова громадська спілка, яка мала б стати органом спільного регулювання під егідою Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Рубрика: Політика

10:19 5 червня 2020 р.

Профспілки у Львові звинувачують владу в порушенні Конституції і міжнародних угод

Сьогодні, 5 червня, об 11.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Знищення профспілок в Україні: законопроєкт №2681 ліквідує право працівника на захист від роботодавця і порушує Конституцію та зобов’язання України за міжнародними договорами".

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові під головним управлінням поліції вимагали відставки Авакова (відео)

Львівські та одеські журналісти проти створення нової громадської спілки журналістів

Директор комунального підприємства ЛМР отримував хабарі за охоронні послуги

Перевізники Львівщини пікетують ЛОДА: вимагають роботи

Сьогодні на Львівщині прийматимуть рішення про відкриття дитсадків

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу