У Донецьку заколотники вже нібито готові зректися федералізації України на користь її децентралізації

14:48 11 квітня 2014 р.


Фото: AFP

Про це заявив у п’ятницю під час зустрічі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком міський голова Донецька Олександр Лук’янченко.

Як повідомляє сьогодні, 11 квітня, кореспондент «Еспресо.TV», міський голова Донецька Олександр Лук’янченко повідомив у п’ятницю під час зустрічі Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з керівництвом та елітами південно-східної України про такі сьогоднішні вимоги загарбників ДонОДА: «Більшість людей насправді хочуть, щоб їхні інтереси враховувалися в гуманітарній і політичній сферах. Вони готові відмовитися від федералізації на користь децентралізації влади і прийняття нової Конституції, де будуть закріплені повноваження місцевої влади, статус російської мови. Тому уряд має дати чіткій план, яким чином він буде реалізовувати кроки по децентралізації влади, вирішення мовного питання».

Натомість донецьке інтернет-видання «ОстроВ» інформує в п’ятницю, що міський голова Донецька Олександр Лук'янченко провів переговори з місцевими сепаратистами., котрі розповіли йому про те, за яких умов готові скласти зброю і відмовитись від радикальних дій. Після переговорів з сепаратистами Олександр Лук'янченко зустрівся з прем’єр-мінітром України Арсенієм Яценюком, який перебуває з візитом у місті, й повідомив йому, що заколотники вимагають референдуму про входження Донбасу до складу Росії, але готові відмовитися від своїх радикальних вимог в обмін на державний статус для російської мови та децентралізацію влади.

Дослівно ж він сказав: «З мого досвіду спілкування з ними: вони готові відмовитися від цих радикальних вимог на користь децентралізації влади і прийняття нової Конституції, де будуть закріплені правила використання російської мови».

Своєю чергою, інтернет-видання «УРА-Информ.Донбасс» повідомило в п’ятницю, що донецькі сепаратисти після переговорів з головою Доноблдержадміністрації Сергієм Тарутою погодилися звільнити два поверхи ОДА для її працівників. Про це сьогодні, 11 квітня, в заявив один з керівників штабу захопленої Донецької облдержадміністрації, який попросив не розголошувати його ім'я та прізвище

Дослівно ж він сказав: «Ми звільнимо два поверхи будівлі, щоб працівники облдержадміністрації могли повернутися сюди. Потрібно, щоб людям нараховувалися зарплати і пенсії. Ми домовилися з губернатором, щоб на цих поверхах чергували кілька бійців внутрішніх військ без зброї». 

Заколотник додав, що другим пунктом домовленостей активістів і губернатора стало включення в загони правоохоронців, які патрулюють територію навколо ДонОГА, представників від проросійського мітингу, й підкреслив, що переговори з губернатором тривають.

dailylviv.com

До теми

20:53 1 грудня 2021 р.

Захисти Україну - зупини переворот: трансляція з Києва (відео)

Організатори акції в Києві озвучили вимогу відставки президента Зеленського. Також вимагають звільнити голову Офісу президента Єрмака, заступника секретаря РНБО Демченка та провести перевибори до Верховної Ради

Рубрика: Політика

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

22:52 30 листопада 2021 р.

Стахів завтра вийде з СІЗО і відмовляється від психіатричної експертизи на Кульпарківській, 95

Галицький районний суд скерував Остапа Стахіва на примусову психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській на 30 днів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу