У Держдумі зареєстровані пропозиції про спрощення приєднання до Росії її нових суб'єктів

11:04 28 лютого 2014 р.

Проросійські активісти мітингують біля кримського парламенту

Проросійські активісти мітингують біля кримського парламенту
Фото: radiosvoboda.org

Цю процедуру прагнуть спростити – щоб для поглинання територій було досить волевиявлення, вираженого, наприклад, у формі референдуму.

Фракція «Справедлива Росія» внесла в Державну думу (нижня палата парламенту) поправки в закон 2001 року «Про порядок прийняття в РФ і утворення в її складі нового суб'єкта РФ». Зараз стаття 4 закону («Умови прийняття в РФ нового суб'єкта») передбачає, що рішення про приєднання до РФ іншої країни або її частини здійснюється «за взаємною згодою РФ та цієї іноземної держави», яке підтверджується міжнародним договором. Цю процедуру пропонується спростити так, що для приєднання території буде достатньо «волевиявлення народу», вираженого, наприклад, у формі референдуму.

Про це пише в п'ятницю, 28 лютого, газета «Коммерсантъ», посилаючись на власні джерела у Держдумі. Вони повідомили також, що опрацьовується ще й питання про спрощений порядок надання російського громадянства громадянам СНД. За словами першого віце-спікера Держдуми від «Єдиної Росії» Олександра Жукова, пошуком рішення займаються не тільки думські фракції, а й адміністрація президента та уряд.

У Держдумі пояснили «Коммерсанту», що подальші дії Москви будуть залежати від Києва. Спрямовані на Україну законопроекти можуть стати лише засобом тиску на нову владу, зазначають джерела.

 Як повідомляв «Щоденний Львів», парламент Криму призначив на 25 травня референдум про статус півострова.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу