У Чеченію доставлені вже десятки тіл загиблих у боях на Донбасі

09:24 30 травня 2014 р.


Фото: inforesist.org

Про це повідомило вчора інтернет-видання «Кавказский узел».

Інтернет-видання «Кавказский узел» розповіло вчора, 29 травня, в публікації «Жителі Чеченії: В республіку доставлені десятки вбитих у боях на Донбасі»:

«Кількадесятк жителів Чеченії, які брали участь у бойових діях в Україні й загинули в Донецькій області, доставлені за минулу добу на батьківщину, стверджують чеченські очевидці, називаючи цифри від 35 до 40-45 загиблих. У силових структурах республіки цю інформацію воліють не коментувати.

27 травня керівник української оперативної групи з інформування про антитерористичної операції Владислав Селезньов заявив, що в Донецькій області на стороні незаконних збройних формувань воює велика кількість вихідців з Кавказу. «Загиблі вихідці з Чеченії воювали на Донбасі на боці сепаратистів», – розповідають жителі Чеченії.

«У мене родич працює в силових структурах. Він розповів, що вчора в республіку з України були привезені кілька десятків тіл загиблих там наших хлопців, які воювали на боці ополчення. Більшість убитих з Гудермеського, Шалінського і Урус-Мартанівського районів. В один з районів начебто привезли шість трупів, в іншій – чотири. Але цю інформацію особливо не поширюють. Тому що таку вказівку віддано керівництвом. Загиблих ховають на місцевих кладовищах», – повідомив один із жителів Чеченії. 

«У боях в Україні беруть участь бійці колишніх батальйонів спеціального призначення та добровольці з інших структур», – стверджує житель Шалінського району Чеченії Апті.

«Коли кажуть, що там немає чеченців, це відверта брехня. За останні два тижні туди направлені бійці колишніх батальйонів спеціального призначення «Запад» і «Восток», які підкорялися ГРУ. Є також і як би добровольці з інших структур. Про понесені там втрати також ніхто не каже, але я знаю, що серед загиблих є мешканець нашого району, з села Герменчук, якого привезли вчора, здається, з Донецька. Також є вбиті з Урус-Мартана, Гудермеса та інших місць», – розповів він.

Участь чеченців у бойових діях на території України не є чимось незвичайним, вважає колишній депутат парламенту самопроголошеної ЧРІ часів правління Джохара Дудаєва.  «Практика використання чеченців і представників інших народів Північного Кавказу у вирішенні тих чи інших конфліктів, в яких порушувалися інтереси Росії, застосовувалася ще на початку 90-х років. Достатньо пригадати події в Нагірному Карабасі і Абхазії, де воювали такі чеченські польові командири, як Умалт Дашаев, Шаміль Басаєв, Руслан Гелаев та інші, які потім стали широко відомими», – розповів він на умовах анонімності.

За словами джерела, сьогодні в Україну кинули так званих «кадировців». «Туди їдуть найманці, яким обіцяли гарні гроші, і ті, кого туди як би відрядили по службі. В цілому населення дуже негативно ставиться до того, що сьогодні відбувається на сході України, тому що наш народ протягом останніх 20 років двічі випробував на собі всі жахи війни», – сказав він кореспонденту «Кавказького вузла».

У силових структурах Чеченії стверджують, що всі співробітники підрозділів правоохоронних органів республіки «знаходяться в місцях своєї постійної дислокації і не виконують жодних завдань за межами регіону».

«Наших співробітників на Україні немає. Можливо, там знаходиться деяка кількість добровольців, але до силових структур республіки вони відношення не мають. Що ж стосується даних про загиблих в Донецьку жителів нашої республіки, то якоїсь достовірної інформації з цього приводу у нас немає», – заявив офіцер силових структур Чеченії.

Глава Чеченії Рамзан Кадиров 28 травня спростував інформацію про присутність озброєних жителів республіки на сході України. «Я офіційно заявляю, що це не відповідає дійсності. Ніякі «чеченські військовослужбовці» і, тим паче, «військові колони Чеченії» в конфлікті не беруть участі», – написав Кадиров в своєму Instagram».

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу