Тих, хто ще кажуть, що терористи контролюють Донбас, – ласкаво просимо до психолога, – військовий експерт

01:20 5 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vk.me

Цю пораду керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор «Інформаційного Спротиву» Дмитро Тимчук дав за підсумками 4 липня.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у четвер коментувати на сайті «ІС» та на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» підсумки 4 липня традиційно для нього – «з поганого:

1. СБУ заявляє, що недодепутат Олег Царьов особисто допомагав раднику президента РФ Путіна планувати анексію Криму. 

Із Царьовим все ясно. По ньому плаче хороша мотузка й ліхтарний стовп. Але якщо агресору допомагали й допомагають деякі наші «народні обранці», то не дивує те, чому так хвацько Путін відрубав шматок України. 

Очевидно, що питання дострокових виборів у Раду постає все гостріше. З іншого боку, де гарантія, що до нового складу парламенту знову не налізе всякої мерзоти? 

2. Сьогодні ми, група «ІС», зафіксували в безпосередній близькості від держкордону з Україною, навпаки Луганської області, колону бойової техніки. У складі колони – 3 танка, 3 РСЗВ «Град» і кілька бронемашин. 

По прибутті до кордону екіпажі бойових машин, які складаються з російських військових, залишили колону без охорони й поїхали на автотранспорті.  Де ці танки і «Гради» виявляться завтра (а то вже й сьогодні) – ясно всякому. Це – до тієї ж проблеми закриття кордону. 

3. Росія проводить масштабні навчання в Чорному морі «в умовах, максимально наближених до бойових». Мета зрозуміла – залякати і Україну й сили НАТО, які проводять навчання також в акваторії Чорного моря. 

З іншого боку, те, що навчання НАТО сприймаються Москвою як підтримка Києва – дуже добре. Хоч на місці російських стратегів я б краще відпрацьовував варіанти екстреного виведення окупаційних військ з Криму. Так, на всяк випадок. 

З хорошого: 

1. РНБО відзвітував: з початку проведення АТО в Донецькій і Луганській областях від бойовиків звільнили 17 населених пунктів, і зараз під українським прапором – 23 районів з 36. Із них 13 – на Донеччині, а 10 – на Луганщині. Тим, хто ще кажуть, що терористи контролюють Донбас – ласкаво просимо до психолога на сеанс повернення адекватного сприйняття дійсності. 

2. Сьогодні силами АТО звільнено Миколаївку в Донецькій області. 

Здавалося б, що там тієї Миколаївки. Але насправді саме в цій операції були чітко й блискуче відпрацьовані два найважливіших алгоритми. 

Перший алгоритм – це ювелірна робота з блокування і звільненню зайнятого терористами населеного пункту з мінімальним ризиком для мирних жителів. 

Росія, яка бризкає слиною з приводу української АТО, де-небудь на Кавказі в такій ситуації просто стерла б селище з лиця землі, та й гори він вогнем. Наші хлопці довели, що можуть ефективно діяти без м'ясорубки. Честь їм і хвала за це. 

Другий алгоритм – тісна взаємодія армії та Національної гвардії. В ідеалі АТО повинна проходити саме так, як проходила сьогодні операція зі звільнення Миколаївки. Це дуже цінний досвід. 

3. СБУ порушила кримінальну справу проти голови інформагенції «Россия сегодня» Дмітрія Кисельова за статтю «Фінансування тероризму, сприяння терористичній діяльності». Також порушено кримінальну справу проти керівника прикордонної служби ФСБ Росії Владіміра Кулішова – за фінансування й підтримку тероризму, незаконну поставку зброї на територію України. Названий ще низку прізвищ російських чиновників, замішаних в організації та допомоги тероризму. 

Це – кримінальні справи на реальних злочинців, за сприяння яких палає Донбас, у відповідь на фейкові справи, порушувані в РФ проти українських посадових осіб. Хоч СБУ могла б не чекати незрозуміло чого, а почухатисяйі раніше. Але краще пізно... 

Тим паче, що ці прізвища – початок дуже довгого списку. Очолити який, безсумнівно, повинен головний терорист – Путін. 

4. Фракція комуністів залишила сесійну залу Ради нібито через порушення спікером регламенту парламенту. Мовляв, їм не дали виступитийі щось там «аргументувати». 

У парламенті висловили надію, що ці пособники Путіна більше до сесійної зали не повернуться. Приєднаємося до цього прогнозу. І побажаємо нашим комуністам попутного Зюганова в потилицю».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів