ЦВК не надала кошти на кабінки для голосування, – голова комісії у Львові

12:53 20 березня 2019 р.

Щоби вибори відбулися, на виборчій дільниці мусить бути комісія, бюлетень, кабінка для голосування та виборець.

Про це сьогодні, 20 березня, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Проблеми виборчих комісій на Львівщині: об’єктивні і суб’єктивні», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №115 Богдан Хапко.

- Учора під час засідання окружної виборчої комісії було сформовано 90 відсотків дільничних виборчих комісій. Від сьогодні вони зможуть працювати. Також в найближчі дні ми реєструватимемо офіційних спостерігачів, уноситимемо зміни в склад дільничних виборчих комісій,почнемо забезпечувати ці комісії всім необхідним для роботи та навчатимемо голів дільничних виборчих комісій, - відзвітував він. 

Також, за його словами, наступного тижня надійдуть виборчі бюлетені.

- Зараз є проблема з матеріальним забезпечення виборчих комісій. Виявилося, що більшість кабінок для голосування вже використали свій ресурс і потрібно виготовити нові. Це – проблема. Тому що ЦВК практично не надала на це коштів. І тепер, чи не кожна ОВК, просить ЦВК про зміни до кошторису, аби виготовити бруси для кабінок. Інакше вибори не відбудуться, - попереджає Богдан Хапко. 

Він нагадав, що до 12 березня повинні були створити всі дільничні виборчі комісії, щоби вони провели установчі засідання. Проте багато осіб, які мали стати членами цих комісій, надали неправильний номер телефону, через що не вдалося зібрати кворум. Деякі особи відмовлялися працювати саме в цій комісії і просилися в сусідню. Ще в окремих випадках члени комісій претендували на керівні посади. Коли ж вони не отримували бажаного, то відмовлялися представляти певного кандидата. Сьогодні всі ці суперечності усунуто. 

- Зараз дільничні виборчі комісії вже отримали списки виборців. Отож, кожен виборець може прийти на дільницю і перевірити себе у списках. Також він вже повинен отримати іменне запрошення – прийти на вибори 31 березня, - говорить голова окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №115. 

Крім того, як стверджує Богдан Хапко, всі роздаткові матеріали та посібники члени дільничних виборчих комісій вже отримали.  

- І їх потрібно не тільки прочитати, але й вивчити. Для того, аби провести вибори, в комісії повинна бути, хоча б, одна особа, яка прочитала закон про вибори та стане локомотивом, яка веде комісію в правильному напрямку, - стверджує він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:36 18 вересня 2020 р.

У Львові розповіли, як розпізнати кишенькові політпроєкти олігархів

Попри те, що Верховна Рада провалила голосування законопроєкту про викладання у вишах іноземними мовами, авторства нардепів від "Слуги народу", радіти не варто. Адже самий факт, що після Революції Гідності і в часи війни з Росією у нас намагались узаконити мову окупанта, є ганебним.

Рубрика: Політика

18:53 17 вересня 2020 р.

У Львові розповіли, як спецслужби тримають корупціонерів на гачку

Вибір без вибору: перші 10 років Незалежності СБУ не виконувала своєї місіії, а високопосадовці, починаючи від мерів, так чи інакше перебували під впливом Москви. Цьогорічні місцеві вибори відбуваються на 30-му році української незалежності, але і тепер рука Кремля намагається керувати українським політикумом на усіх його рівнях. Найчастіше – за допомогою підкупу. Як протидіяти цьому?

Рубрика: Політика

17:12 17 вересня 2020 р.

Загадка для львів’ян: що було раніше - Альфа Джаз Фест чи Андрій Садовий?

У Львові заявили, що агенти російського впливу можуть бути набагато ближче, ніж ми собі уявляємо, а їхня риторика не завжди є прокремлівською, а навпаки – вельми шляхетною і патріотичною.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу