Три вимоги групи «Першого грудня» до Президента

07:13 9 грудня 2013 р.

Ініціативна група «Першого грудня» запрошує до відкритого діалогу Президента України, трьох попередніх глав Української держави, представників політичних структур і громадськості, щоб обговорити вихід країни з кризи та подальший курс її розвитку. Про це 8 грудня зі сцени Майдану оголосив учасник ініціативи «Першого грудня» академік НАН України Мирослав Попович.

Учасники ініціативної групи «Першого грудня» Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський взяли участь у мітингу на Майдані Незалежності 8 грудня. Звернення «В Україні настав новий час» від імені групи зачитав академік Мирослав Попович. До Майдану також звернувся кардинал Любомир Гузар.

Група «Першого грудня» наголошує, що влада мусить підтвердити серйозність бажання порозумітися і вийти з громадськістю і опозиційними політиками на відкритий щирий діалог. «Влада повинна почути народ і розпочати з ним розмову, адже Майдан відображає вимоги і почуття мільйонів людей всієї країни. Європейський Майдан став найважливішим фактором українського політичного життя на тривалу перспективу. Ми хочемо великих і серйозних змін у нашому житті. Вони стосуються найважливішого — принципів взаємовідносин і втілення демократичних цінностей Європи», — сказав Мирослав Попович.

Моральні авторитети країни у своєму зверненні наголошують, що однією з найбільших цінностей, які маємо особливо берегти, — це єдність і цілісність України, яку хочуть порізнити неправдою і маніпуляцією. «Немає істотної різниці між громадянами України, особливо між молоддю. Ми повинні не тільки бути, але і діяти як один народ. Маємо навчитися говорити один з одним і вести конструктивний діалог, незалежно від поглядів чи регіонального походження», — йдеться у зверненні.

Мирослав Попович також оголосив три основні вимоги громадськості до керівництва держави:

«Перше. Президент повинен прийняти історичне рішення і оголосити про остаточну готовність України підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у термін, публічно визначений з європейськими партнерами.

Друге. Майдан очікує суворого покарання тих, хто застосував силу проти громадян. Вимагаємо звільнити всіх незаконно ув’язнених учасників мирних протестів і припинити будь-які переслідування громадських активістів і студентів.

Третє. Майдан вважає, що нинішній уряд повинен піти у відставку для загального добра держави. Кров дітей, покалічених 30 листопада, — на його руках. Акт насильства позбавив уряд морального права керувати державою. Ми будемо нагадувати про це постійно».

Учасники ініціативи «Першого грудня» закликали президента знайдіть мужність прийняти ці рішення.

Повністю зі зверненням можна ознайомитись на сайті ініціативної групи «Першогогрудня».

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів