17:58 23 листопада 2025 р.
Європа висуває три умови для справедливого і тривалого миру в Україні та можливої угоди з Росією.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн опублікувала заяву з цього приводу. Вона анонсувала подальші консультації зі США та «коаліцією охочих». Це відповідь на узгоджений з Росією американський план з 28 пунктів, складений за відсутності консультацій з Україною та Європою. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише DailyLviv.com.
За словами очільниці Єврокомісії, перша умова — кордони не можна змінювати силою. Друга — відмовитися від вимоги про скорочення Збройних сил України. І по-третє — має бути відображена ключова роль Євросоюзу у забезпеченні миру в Україні. Фон дер Ляєн також підкреслила, що важливим елементом будь-якого мирного плану має бути гарантоване повернення додому українських дітей, викрадених на окупованих територіях, депортованих углиб Росії та примусово русифікованих.
Раніше Bloomberg повідомляв, що європейські лідери наполягатимуть на тому, що переговори з Росією про будь-які територіальні зміни можуть відбуватися лише після закінчення війни вздовж поточної лінії фронту. Європа таким чином відкидає вимоги Москви щодо відмови Києва від неокупованих територій на сході. Очікується, що європейські лідери також вимагатимуть, щоб заморожені російські активи були використані для відновлення та компенсації Україні.