Три нардепи зі Львівщини проти недоторканного привілею

21:52 6 листопада 2019 р.

  • 0

Народні депутати зі Львівщини, які представляють три партії, вважають, що недоторканність не має бути привілеєм депутатів.

Про це вони повідомили під час засідання у Львівському пресклубі на тему: «Депутатська недоторканність: від «тесту Дубневича» до змін у Кримінальному кодексі».  

Ярослав Рущишин, народний депутат України від партії «Голос» наголосив, що позиція партії, задекларована в передвиборчій програмі, є незмінною. 

- Депутат має бути захищеним імунітетом за висловлювання своїх думок щодо політичних процесі в країні та Верховній Раді, а також щодо свого голосування. У решті ситуацій він має поводити себе як громадянин України. Ми маємо бути під таким самим ударом, як інші громадяни, – вважає Ярослав Рущишин.

Скасування депутатської недоторканності підтримав і Михайло Цимбалюк, народний депутат України від партії «ВО «Батьківщина».

- Ми хочемо вимагати, щоб в державі не було недоторканних. Треба, щоб президент показав приклад і подав законопроєкт про скасування недоторканності Президента і суддів. З усіх 27 нардепів, із яких зняли недоторканність, лише один був притягнутий до відповідальності. Інструкції СБУ дозволяють прослуховувати абонентів, які спілкуються із тими, кого підозрюють в тероризмі, скоєнні інших злочинів проти держави. Депутатів прослуховували і прослуховуватимуть на загальних підставах. Народні депутати мають відчувати відповідальність перед суспільством і державою. Це скликання розставить крапки над «і», – каже Михайло Цимбалюк.

За депутатською недоторканністю нардепи намагаються приховати свою нечесну діяльність, вважає Юрій Камельчук, народний депутат України від партії «Слуга народу».

- Це – щит захисту для нечесних і неправомірних дій. У нас – достатньо законів про статус депутата і без депутатської недоторканності. Процес гальмується, бо в деяких нардепів є зауваження щодо деталей. Залишається відкритим кінцевий формат остаточного законопроєкту, – зазначає Юрій Камельчук.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:30 21 січня 2020 р.

У Львівській міській раді ще працюють над кодексом етичної поведінки

На засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР депутати підтримали проект ухвали «Про затвердження Кодексу етичної поведінки депутатів Львівської міської ради».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Скарга в ЮНЕСКО на забудови у Львові

Рубрика: Культура

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу