Терористи вимагають від українських військових, дислокованих під Донецьком, зброю й зрадити

16:16 16 травня 2014 р.

Фото до новини


Фото: time.com

Про це повідомляє в п’ятницю Управління преси та інформації Міністерства оборони.

Управління преси та інформації Міністерства оборони України повідомляє сьогодні, 16 травня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»

«Сьогодні, 16 травня, близько 10.00 до зенітної ракетної частини Повітряних Сил Збройних Сил України, що дислокується поблизу м. Донецьк, на трьох легкових автомобілях прибули озброєні автоматами та снайперськими гвинтівками терористи, одягнені в цивільний та камуфльований одяг. Один із чоловіків у цивільному відрекомендувався «комісаром внутрішніх справ Донецької народної республіки» (ДНР). 

Посилаючись на те, що «у ДНР прийнята конституція та створені власні збройні сили», він запропонував військовослужбовцям військової частини Збройних Сил України прийняти присягу на вірність самопроголошеній республіці та вступити до лав її збройних сил. Він також виставив умови щодо передачі 50 % наявної зброї до армії ДНР та погрожував нападом у разі відмови.

Представники військової частини повідомили непроханих гостей про вірність військовослужбовців Збройних Сил України Військовій Присязі українському народові та застосування зброї у разі нападу на військову частину. Після цього, близько 11.30, до КПП військової частини на двох легкових автомобілях прибули вже інші невідомі особи, які відрекомендувалися представниками служби безпеки ДНР та запропонували не виконувати вимог попередніх «гостей», а дотримуватись лише їхніх вказівок. На це українські військові відповіли так само, як і раніше.

Керівництво Міністерства оборони вважає за необхідне нагадати, що у східних регіонах несуть службу визначені підрозділи Збройних Сил України, які діють виключно в інтересах захисту Українського народу, забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави.

 Під час виконання завдань в рамках антитерористичної операції, яка нині проходить у визначеному регіоні, військовослужбовці мають право застосовувати зброю у випадках, передбачених чинним законодавством та Статутами Збройних Сил України».

Натомість місцеве видання «ОстроВ» повідомляє сьогодні, 16 травня, з посиланням на відділ зв'язків з громадськістю та ЗМІ Управління Східного територіального командування внутрішніх військ МВС України, що озброєні представники самопроголошеної Донецької народної республіки оточили і намагаються заблокувати одну з військових частин у Донецьку. За інформацією правоохоронців, приблизно 30 озброєних людей, які назвали себе представниками самопроголошеної Донецької народної республіки оточили військову частину, яка розташована на вул. 40 років Жовтня в Будьонівському районі Донецька. 

У МВС.уточнили: «Під'їхали близько 30 осіб – озброєні. Вони оточили частину. Ведуть переговори з представниками управління територіального командування». Щоправда, правоохоронці поки не можуть уточнити про що ведуться переговори з терористами.

Як інформував «Щоденний Львів», «Подробности-ТВ» повідомили сьогодні, 16 травня, о 14:00, що в п’ятницю у військову частину в селищі Спартак, під Донецьком прийшли представники злочинного угруповання «Донецька народна республіка» й вимагали здати зброю. Пообіцяли повернутися за дві години з підкріпленням.Військові здаватися не збираються.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини