Тарас Батенко піарився на дитмайданчиках, – експерт | Новини Львова

Тарас Батенко піарився на дитмайданчиках, – експерт

18:10 27 грудня 2018 р.

  • 0

Позафракційний депутат, який є лідером партії «Українське об'єднання патріотів-УКРОП» Тарас Батенко використовував бюджетні надходження як засіб непрямої агітації 17 разів.

Про це інформує ГО "ОПОРА".

Здебільшого, на інформаційному порталі Золочева (zolochiv.net) або в профілі депутата у Facebook з’являлись повідомлення про відкриття дитячих майданчиків (8 разів). Рідше  про ремонт народних домів (4 рази) та закупівлю обладнання для медичних закладів (3 рази). Батенко неодноразово заявляв, що вважає лобіювання інтересів своїх виборців (123 виборчого округу) шляхом фінансування об’єктів та програм Урядом «прямим обов’язком народного депутата». 

«Йдеться про бюджетні кошти, факт виділення та освоєння яких депутати позиціонують як власне досягнення під час роботи в Парламенті чи здобуток для виборчого округу. Ці кошти скеровуються в регіони в межах різних цільових програм:державні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, Державний фонд регіонального розвитку, митний експеримент для розвитку дорожнього фонду. Разом з тим, задля «піару» депутати також можуть використовувати кошти обласного бюджету, наприклад, конкурс мікро-проектів» — пояснює координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області Тарас Радь.

Щодо інших народних депутатів, які вдавалися до піару на залученні бюджетних грошей, член «Народного фронту» Михайло Бондар робив це 16 разів, член “БПП «Солідарність» Ярослав Дубневич — 15, його колега по фракції Андрій Лопушанський — 4 рази, позафракційний депутат Богдан Матківський — 4 рази, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко двічі, позафракційний депутат Олег Мусій — 1 раз. Якщо говорити про фракції, то бюджетні кошти з ціллю непрямої агітації найчастіше використовували представники БПП «Солідарність» (47 разів). «Народний фронт» вдавався до «піару» за допомогою субвенцій 16 разів, Радикальна партія Олега Ляшка двічі. 

Довідка

Із червня до жовтня кількість зафіксованих випадків «піару» на державних субвенціях коливалась від 8 до 13 разів на місяць. Однак, у листопаді аналітики ОПОРИ зафіксували 33 випадки, тобто втричі більшу активність ніж середні показники у попередні місяці.

Громадянська мережа "ОПОРА" наголошує на важливості зміни механізму надання державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості надання коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. Зі всеукраїнським дослідженням можна ознайомитись за посиланням.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:25 10 липня 2020 р.

У Польщі розпочинають навчання американської армії: зі США перекинуть бронетанковий підрозділ

Навчання «Emergency Deployment Readiness Exercise», що відбуватимуться під командуванням Міністерства оборони США, покликані перевірити готовність американського війська до швидкої передислокації через Атлантику у рамках союзницької допомоги європейським країнам

Рубрика: Політика

20:28 9 липня 2020 р.

МЗС просить авіакомпанії не продавати квитки у країни, в які українці не можуть в'їхати

Міністерство проведе перемовини з Державіаслужбою і Міністерством інфраструктури, щоб обговорити, які дії слід вжити, щоб українці не потрапили в пастку на кордонах зарубіжних країн.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові впіймали наркокур'єра з канабісом і амфітаміном

У Яворівському районі в ДТП постраждав мотоцикліст

На Львівщині гастролерка обікрала будинок

Грози зі шквальним вітром і градом у Львівській області

У Львівській області за добу виявлено 119 інфікованих коронавірусом

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу