Система е-декларування запрацює 1 вересня, – Президент

12:40 27 серпня 2016 р.


Фото: glavcom.ua

Петро Порошенко запевнив: «Електронне декларування – це ефективний інструмент для боротьби з корупцією».

Система електронного декларування розпочне свою роботу з 1 вересня. Про це президент України Петро Порошенко заявив у інтервʼю телеканалу «CNN». Коментуючи останні заяви «Transparency International» щодо погіршення ситуації в сфері боротьби з корупцією, Порошенко наголосив на тому, що система боротьби з корупцією реформується і вже з 1 вересня розпочне роботу система електронного декларування (повноцінний запуск якої був запланований на серпень).

Президент України запевнив: «Ми запускаємо зараз… а саме – 1 вересня, ми запускаємо систему е-декларування, саме це було темою для обговорення з «Transparency international» ситуації навколо боротьби з корупцією. Залишилось лише п’ять днів (до старту системи) і ви побачите, що проект розпочне свою роботу і електронне декларування – це ефективний інструмент для боротьби з корупцією. І система е-декларування розпочне свою роботу на рівні з іншими елементами антикорупційної системи».

Про це повідомили сьогодні, 27 серпня, на сайті інтернет-виданні «Європейська правда», де також нагадали:  

«23 серпня НАЗК закрила доступ до системи е-декларування до 1 вересня. Як відомо, 15 серпня система електронного декларування була запущена, не будучи доопрацьованою, зокрема – не маючи необхідного сертифікату.

Пізніше у державному реєстрі електронних декларацій зареєстровано фальшиву декларацію від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій повідомляється про отримання ним 20 млн грн від фіктивної комерційної компанії. Народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник заявили про злам системи.

Водночас, вони продемонстрували скріншоти, до яких мали доступ лише ті, хто заводив фальшиві дані до системи. В неділю з'ясувалося, що підроблена електронна декларація, подана від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, була підписана не тестовим, а повноцінним електронним ключем, що був створений державним підприємством «Українські спеціальні системи» (УСС).

Водночас, «Українські спеціальні системи» заперечують інформацію про свою причетність до виготовлення фальшивого ключа на ім’я Рябошапки. Прем'єр Володимир Гройсман різко розкритикував зрив запуску декларування та пообіцяв покарання причетним, якщо з 1 вересня система не буде запущена».

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу