Сисадмін, який фальшував вибори на Львівщині, шукає роботу

10:31 2 лютого 2019 р.

Фото до новини

Показову історію з минулого, яка може мати продовження тепер, обговорили учасники засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему «Порушення виборчого законодавства на Львівщині: контроль і покарання».


Відео: Львівський прес-клуб

Заступник голови Львівської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Іван Стецькович, який з 2001 року бере участь у виборчих кампаніях як керівник районного чи окружного виборчих штабів, висловив занепокоєння, що порушень виборчого законодавства на виборах 31 березня буде не менше, а ще більше, ніж колись. Бо за 28 років незалежності він не пам’ятає жодного випадку, щоб притягнули до кримінальної відповідальності хоча би одного порушника законодавства.

-  У 2012 році на виборах до ВР в Яворівському районі Партія регіонів набрала 3%, а на сайті ЦВК з’явилося майже 6%, - розповів Іван Стецькович. -  Оскільки «Батьківщина» завжди вела паралельний підрахунок голосів, то вдалося тоді примусити ОВК перерахувати протоколи з мокрими печатками. Бо на 40 дільницях ОВК голова комісії, системний адмінстратор сфальшували вибори, забравши голоси в тих партій, які не контролював свої результати. Я тут же звернувся до прокурора району. Наступного дня отримав відповідь-листа від нього: зверніться в окружну виборчу комісію або в ЦВК. Тобто до тих, хто фальшував вибори. Я ці документи зберігаю, тому що терміну давності порушення виборчого законодавства немає. 

На цю розповідь партійця відреагувала Оксана Санагурська, старший викладач циклу загальнопрофесійної підготовки державної установи “Львівський спеціалізований центр підготовки поліцейських”, старший лейтенант поліції:

- Якщо взяти звернення п.Стецьковича до прокурора, то відповідно до кримінально-процесуального кодексу України, статті 214, яка називається “Початок досудового розслідування”, слідчий, або прокурор невідкладно, але не пізніше, ніж через 24 години з моменту подання заяви чи повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Він також має повідомити сторону-скаржника чи сторону-потерпілу про це внесення в ЄРДР і надати витяг з номером, який закріплений за цією заявою чи зверненням. Якщо такої скарги або заяви немає, то ніхто нічого зробити не може. 

Натомість Іван Стецькович переконаний, що у правовій площині боротися з владою у нашій країні нереально. 

- Ці люди, які фальшували вибори у 2012 році в ОВК, уже зараз ходять по держадміністрації, і я впевнений, що їхні послуги знову будуть потрібні. Якщо вони знову увідуйть і очолять ту комісію, те, що було при Януковичу, те саме повертається зараз. Єдиний наш спосіб сьогодні – це інформувати населення про те, що робить влада.

Згадав про цей випадок семирічної давності і аналітик ГМ “Опора” Тарас Радь, який у 2012 році також був присутній на виборах у Яворівському районі.

- Там були славнозвісна голова, і славнозвісний системний адміністратор, - каже Тарас Радь. -  Ми вже знаємо, що він тепер буде працювати на одну з політичних сил, на одного з кандидатів у Президенти. Уже сама участь таких людей є певною загрозою виборчому процесу щодо чесності і можливих порушень у майбутньому. Ми будемо за цими речами спостерігати і попереджати.

Щодо інших порушень, які ми фіксуємо, є певні ознаки адміністративного ресурсу на місцях. Зокрема, це залучення соціальних працівників для здійснення виборчої агітації, коли їм пропонують поширювати листівки, агітки. Ми зафіксували таке, зокрема, в Яворівському районі. Є проблема, коли народні депутати проводять зустрічі із виборцями в комунальних закладах, закладах освіти, охорони здоров’я в робочий час. Таке було у Львові. Є і й інші факти порушень виборчого законодавства. Але ми наразі не можемо стверджувати про якусь системність. 

Нагадаємо, що ГМ “Опора” провадить спостереження на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів