Зеленський знав про зменшення симпатій українців до США перед візитом до Білого дому - дослідження

20:20 3 березня 2025 р.

Фото до новини

Респонденти досі сподіваються на завершення війни до кінця 2025 року.

Такі дані соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research 1 березня 2025 серед 1000 респондентів, пише DailyLviv.com.

46% респондентів впевнені, що Україна зможе продовжити боротьбу з агресором не зважаючи на зменшення чи припинення американської допомоги. Проте також понад третина опитаних (36%) думає, що це не так. 

Це свідчить про те, що значна частина населення готова продовжувати опір навіть у разі негативного сценарію для України. 

На тлі напруженої зустрічі американського і українського президентів можемо констатувати певне погіршення ставлення до США з боку пересічних українців. Так, США вже не в топі переліку дружніх країн, спустившись до другої половини списку (між Румунією і Угорщиною), і водночас сприймається як шоста найменш дружня країна (без врахування рф у цьому списку).

На тлі останніх подій підтримка в Україні президента Зеленського зросла ще суттєвіше. Approval Rating становить 49%.

Так само суттєво зріс рівень оцінки чи справи в країні рухаються в правильному напрямку.

Водночас, українці продовжують вважати, що вибори під час війни проводити не варто (показник зріс до 58% у порівнянні до заміру минулого тижня у 52%).

З певним протиріччям, проте респонденти досі сподіваються на завершення війни до кінця 2025 року. Цей показник значно підвищився наприкінці 2024 з перемогою на виборах в США президента Трампа і досі тримається на високому рівні. Вочевидь, очікування завершення війни будуть залежати напряму від контексту бойових дій на фронті і допомоги партнерів.

Дослідження проведене дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за винятком тимчасово окупованих територій і територій ведення активних бойових дій. Період проведення дослідження: 19 лютого 2025 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів