Сили АТО локалізували вогнище на сході України, але проблеми з кордоном нівелюють це, – експерт

23:23 20 червня 2014 р.

Фото до новини


Фото: radiosvoboda.org

На цьому наголошує керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор «Інформаційного Спротиву» Дмитро Тимчук за підсумками 20 червня.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у п'ятницю коментувати на сайті «ІС» та на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» підсумки 20 червня традиційно для нього – «з поганого:

1. На тиждень оголошена пауза в АТО. Про це заявив Президент ПетроПорошенко.

Ми знаємо, що це – дуже серйозний політичний крок. Ми розуміємо, що йде розрахунок на можливість все ж врегулювати конфлікт на Донбасі з мінімумом жертв. Ми знаємо, що рішення приймалося після серйозного аналізу ситуації, з урахуванням розвідданих. І що за останню добу українські силовики провели дуже серйозні (і, головне – досить успішні) дії з перекриття кордону.

Але кордон все-таки не «на замку». І можна лише припустити, що припинення вогню в цих умовах диктується обставинами, про які у нас немає інформації. Дуже хочеться вірити, що Президент України знає, що робить.

2. За останню добу в Україну з території Росії вторглися нові танки, бронетранспортери й РСЗВ «Град». Коментарі зайві.

Кожна така бойова одиниця – це нові провокації і нові бої. Сьогодні у бойовиків не менше шести установок «Град» – досить, щоб влаштувати локальний армагеддон.

Водночас лідери терористів пообіцяли перетворити Донбас у Сталінград.

У нас немає сумнівів, що Путін і його шавки «продують» донбаський Сталінград точно так, як їх духовний наставник Гітлер «продув» ву 1943-му. Але це – нові річки крові наших братів.

3. Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за незаконне призупинення закупівлі бронежилетів для армії Антимонопольним комітетом України.

У тилу куди не плюнь – скрізь дивацтва, сильно пахне зрадою й саботажем. Може, пора винних вішати за причинне місце на міських майданах? Негуманно, але, вочевидь, бажаючих заважати АТО відразу сильно поменшає.

З хорошого:

1. Якщо не звважати на проблеми з кордоном (хоч це одне нівелює багато плюсів, чого приховувати), сили АТО локалізували вогнище зараження.

По суті, терористи блоковані на окремій території – в деяких районах Донецької та Луганської областей.

2. Делегація жителів Слов'янська звернулася до вожачку терористів Гиркин з вимогою забиратися з міста. Гіркін відповів категоричною відмовою.

Те, що терористи для мирних жителів Донбасу – головний біль і кістка в горлі, загальновідомо. Але вчора люди про це говорили пошепки.

Сьогодні вони про це говорять уже вголос. Хоча прекрасно розуміють, що бойовики з «народних республік» за такі речі можуть і розстріляти.

До слова, в Луганську розповсюджуються листівки, в яких жителі міста також просять терористів і диверсантів покинути місто, і не ховатися за спинами мирних громадян.

Нехай цей голос звучить голосніше. І українська влада, і української суспільство, і жителі Донбасу зокрема мріють тільки про світ.

Кровопролиття жадають лише терористи і їхні господарі в Кремлі. Світ повинен про це знати.

3. У районі «Должанського» силовики, повертаючи контроль над кордоном, проводили відсікання терористичних груп від пункту пропуску, які там хазяйнували. Серед бойовичків опинилися і російські найманці, які відкрили мінометний вогонь.

У суєті поранили російського митника. Москва тут же заворушилася.

Негайно до «Довжанський» прибули панове з Слідчого комітету РФ, – «для огляду та фіксації доказів обстрілу російській території». Відчуваю, смороду й шмарклів буде чимало.

Для початку цим дядькам варто було б пояснити – якого дідька там взагалі робив російський митник, якщо український пункт пропуску закритий, і Росія повинна була закрити зі свого боку?

Але раз вже ці дітлахи вирішили погратися в тісну співпрацю з терористами, то нехай розсьорбують. Якщо російські митники-прикордонники-військові будуть гинути від зброї, яку Путін тоннами перекидає бойовикам – не бачу в цьому трагедії. За що боролися...».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини