Святкування «Дня десантника» – зрада ідеї України-держави, – «ЩЛ»

14:42 2 серпня 2016 р.

Хоч у фонтані перед Львівською оперою 2 серпня не було води.

Хоч у фонтані перед Львівською оперою 2 серпня не було води.
Фото: Гал-інфо.

Український календар свят потребує рішучої декомунізації і дерадянизації, яку мають здійснити Президент і Верховна Рада.

«Як Україні позбутися постколоніальних свят?» - "Скільки однакових «червоних» дат мають Україна і Росія?"
Відео: Ток-шоу Доміно на каналі ЗІК - березень 2012 року.

Сьогодні у День високомобільних десантних військ Президент, Верховний головнокомандувач Петро Порошенко відвідав навчальний центр ВДВ Збройних Сил України, що на Житомирщині, та привітав військовослужбовців з професійним святом. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України. Глава держави зазначив, що має за високу честь бути на святі українських лицарів «крилатої піхоти» та ще раз подякувати мужнім і сильним воїнам за їх самовіддане ратне служіння Батьківщині.

«Нехай десантне гасло «Ніхто, крім нас!» завжди буде для вас орієнтиром у святій справі – захисті рідної землі та відновлення її територіальної цілісності, суверенітету та незалежності нашої рідної України», - звернувся Президент до військовослужбовців, привітав їх із професійним святом та побажав захисникам та їхнім сім’ям міцного здоров’я, добробуту, незламності духу та нових успіхів і перемог на благо нашої Батьківщини – України.

«Якщо взяти сучасну історію Збройних Сил України та й попередню також, то жоден розділ, жоден важливий епізод не обходився без воїнів-десантників. Золотими літерами в літопис українського війська вкарбовані подвиги військовослужбовців Високомобільних десантних військ в боях за Савур-могилу та гору Карачун, героїчне утримання Донецького та Луганського аеропортів. Безпрецедентним є серпневий 2014 року рейд підрозділів бригад Високомобільних десантних військ по тилам російсько-терористичних військ», - наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, 2 серпня це і дата, коли ми маємо згадати і дуже важкі часи: 79-у окрему аеромобільну бригаду, яка у 2014 році потрапила під обстріл з російської території, 25-у окрему повітряно-десантну бригаду, яка героїчно проривалася на допомогу 79-й бригаді, і 95-у аеромобільну бригаду, яка на той час вже була у рейді.

«Цей рейд назавжди увійде в історію і Високомобільних десантних військ і Збройних Сил  України. Це ті часи, коли карбувалися нові традиції, нова сила славних десантних бригад українських Збройних Сил – 25-ї, 79-ї, 80-ї, 81-ї і 95-ї. Сьогодні вже кожен хлопчик знає ці номери і сьогодні багато хто мріє стати десантником», - зазначив Президент.

Глава держави  зауважив, що за мужність і героїзм, виявлені в боях з російськими окупантами 2 295 воїнів-десантників нагороджено державними нагородами, з них семеро – відзначені званням Героя України. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять 415 героїв, які загинули в запеклих боях з російським агресором.

Тим часом сьогодні також і президент Російської Федерації Владімір Путін привітав з нагоди свята десантника цих самих "російських агресорів". У цьому привітанні є, зокрема, такі слова: "Історія «крилатої піхоти» писалася мужніми, сильними духом людьми - тими, хто готовий до серйозних випробувань і виконання найскладніших завдань, хто дбайливо зберігає закони непорушного бойового братерства, хто понад усе ставить такі поняття, як вірність Батьківщині і службовому обов'язку. Важливо, що нинішнє покоління десантників шанує патріотичні, ратні традиції своїх попередників, справою доводить справедливість легендарного девізу ВДВ: «Ніхто, крім нас!».

Як поєднати у своїй свідомості молодому громадянину України такий абсурдний збіг свята десантників під час фактичної російської окупації частини України? Заспокоїти себе тим, що відзначати щорічно 2 серпня свято - День аеромобільних військ (фактично - десантних) - розпорядився у 1999-му році президент України Леонід Кучма? Чи розгніватися на нинішнього президента Петра Порошенка, який за два роки російської окупації - спочатку Криму, а потім і частини Донбасу - не спромігся відмежуватися від святкування "радянсько-російського" дня десантника?

Львівський журналіст Роман Шостак з цього приводу написав у Фейсбуці: "Відзначати в Україні свято десантника в один день разом із Росією - це не лише "дикий цинізм", "непросвітна дурість", але й зрада ідеї України-держави. Починаючи від того, хто заснував таке свято своїм указом, і закінчуючи тими, хто його досі відзначає. А таких пострадянських спільних свят у постколоніальному календарі України - повно. От і виходить, що дотепер ми живемо не за юліанським чи григоріанським, а за "совєтським" календарем. Купаємося у фонтанах незливного абсурду. Червоних від крові. Не так давно у Криму разом святкували день флоту.... Ніхто, крім нас, у світовій історії боротьби з окупантом до такої "врочистої єдності" ще не додумався".

Два роки тому в Україні ще відзначали на офіційному рівні "радянсько-російське" свято День захисника Вітчизни (у народі - "день армії) - 23 лютого. Президент України у 2014 році переніс це свято в Україні на 14 жовтня. Так само необхідно змінити спільні дати всіх інших свят, які пригнічують календар незалежної Української держави, тягнуть її у радянське минуле. Слід рішуче декомунізувати український календар.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів