Свободу слова для локальних ЗМІ треба заробити

10:08 17 вересня 2019 р.

  • 1
  • 696


Відео: Львівський прес-клуб

Учасники відеомісту Львів-Одеса на тему «Роздержавлені ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?» у Львівському пресклубі дискутували з приводу шляхів розвитку місцевої преси.

- Під час роздержавлення газети "Миколаївські вісті" ніяких перепон не було, - розповіла Ірина Телька, головний редактор видання "Миколаївські вісті" (Львівська область). - Більше того, якби ця реформа не стартувала, то, напевно, що міська рада сама би зробила якусь місцеву реформу і, можливо, закрила би видання. На момент 2016 року, коли я прийшла редактором працювати, у видання кількість примірників була 150... І це була одна сторіночка. Не вигідно було міській владі утримувати таке видання. Тому, як на мене, реформа була вчасною, а, може, трохи й спізнілою - треба було робити її швидше. І вона (реформа - ЩЛ) мала свої плюси, зокрема, для нашої редакції, тому що завдяки їй ми змогли трансформуватися. Ми змінили і редакційну політику, і ми змінили видання, яке у нас тепер з однієї чорно-білої сторінки переросло у кольоровий журнал, який виходить у нашому  субрегіоні. Маю на увазі Миколаївський район, Жидачівський район, місто Новий Розділ. Наше видання є єдиним повноколірним виданням на 20 сторінках. 

- Про свободу слова у такому рафінованому, теоретичному вигляді можна говорити лише маючи фінансову незалежність, - сказав Микола Іванців, головний редактор газети "Воля народу" (Буський район, Львівська область). - І тому я вже давно забув про цей процес реформування, бо в мене він закінчився вже 2,5 роки тому. Але підтримаю мою колегe, хочу казати про позитивні наслідки. Було багато недоброзичливців, які говорили про провал цієї реформи. Що третина видань локальних буде знищена, вони закриються собі по собі. Сьогодні ми маємо зовсім іншу картину. У нас на Львівщині одна регіональна газета закрилася на Перемишлянщині, але цей регіон все-таки має газету. Там до цього працювала приватна газета і вона далі успішно працює. Тоюто загалом треба говорити про позитивний досвід цієї реформи як однієї з успішних реформ медія в Україні. Львівська і Одеська область були найбільш залежними від державної дотації. З 2004 року наша газета вже працює на угодах з райрадою і останні два роки - з райдержадміністрацією. Це складало 10% редакційного бюджету. Тобто колишні співзасновники не мають морального права втручання у редакційну політику. Тому ми почуваємо себе досить таки впевнено і ведемо свою незалежну редакційну політику. 

- Процес реформування наша газеьа пройшла досить нормиально,у спокійному темпі - каже Роман Смілка, директор і головний редактор ТзОВ “Редакція часопису Городоччини "Народна думка" (Городоцький район, Львівська область). - Ми, як і більшість медіа Львівщини, регіональних газет, до останнього зволікали з реформуванням. Чому?   Тому що , як сказав пан Микола, була програма підтримки з боку районної ради, було 400 тисяч гривень, і, зрозуміло, ми фактично розраховували на ці кошти. Зараз же ми працюємо згідно з угодами і маємо підписану угоду з районною радою на 150 тисяч гривень на рік. Серйозне зменшення цього ресурсу з боку влади, звісно, вплинуло і впливає, що редакція починає по-іншому вибудовувати і редакційну політику, і свою діяльність. 

dailylviv.com

Коментарі(1)

Фантом

03:07 18 вересня 2019 р.

Відповісти

... Подано в порядку обговорення і не лише про локальні ЗМІ в Україні. З площини самоокупності - до змісту інформації .. .. .. Свобода слова не означає вседозволеність та безвідповідальність у оприлюденні та поширенні інформації. Є державні таємниці. Є таємниці слідства та суду. Є обставини приватного життя особи. Журналісти та ЗМІ повинні бути провокативними і правдивими але виключно в межах закону та моралі. Адже в Україні неприпустимими є публікації антидержавного і шовіністичного змісту, расової та гендерної дискримінації тощо. Журналістські розслідування корупційних діянь та незаконного збагачення і зловживання владою громадянами України є окремою темою - але вони майже не впливають на життя українського громадянського суспільства через відсутність відповідних інституційного середовища та суспільного запиту на розслідування та покарання правопорушників, а це відбувається внаслідок зневірення суспільства саме через безкарність та сваволю таких правопорушників протягом майже трьох десятиліть в порівнянні із західними країнами-сусідами України. І болюча тема - сепаратизм в Україні. Дивним чином - але в Україні й досі відсутні суворі правові нетерпимість та жорстке припинення будь-яких натяків на прояви сепаратизму з невідворотнім покаранням для запобігання іх пропаганди та розростання чи поширення. Наслідки такого стану маємо у вигляді окупованих Росією Автономної Республіки Крим та ОРДЛО. Путінська Російська Федерація перетворилася на затятого ворога України й отже українське законодавство щодо сепаратизму не може бути більш м'яким та щадним ніж подібне російське законодавство щодо російських та іноземних громадян. Європа з її демократією почекає доки український народ переможе у цій російсько-українській війні - тим більше що самі європейці не дуже поспішають на допомогу Україні ... У мирний час хай би ті 112-ті та НьюсВани собі патякали скільки ім влізе тої брехні - але балачки про "громадянську війну в Україні" за сучасного стану справ є неприпустимими як антидержавна і антиукраїнська пропаганда й до того ж неправдива і з особливо тяжкими наслідками. Те ж саме стосується "утисків російськомовного населення в Україні", телемовлення російською тощо ... Але все ж таки бажано було б не лишати ліцензіі і не припиняти мовлення - а накладати значні фінансові санкції та обов'язкове відвідування чогось типу "курсів перевиховання" - на яких таким особам роз'яснювали би в чому саме вони не праві і що не так розуміють та які закони порушують своїми діями ... Але ж це треба займатися цим постійно та системно ...

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 546

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 444

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу