Свобода Тимошенко - перепустка для України в ЄС

10:56 23 жовтня 2013 р.

Міністри закордонних справ країн ЄС закликали уряд у Києві звільнити Юлію Тимошенко. Без вирішення її долі підписання угоди про асоціацію немислиме, наголошують міністри.

За п'ять тижнів до за планового підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу закликали уряд у Києві звільнити колишню прем'єр-міністерку Юлію Тимошенко. Без вирішення питання ув'язненої та хворої Тимошенко підписання угоди немислиме, наголосили міністри закордонних справ Великобританії та Швеції у понеділок, 21 жовтня, у Люксембурзі перед початком зустрічі голів зовнішньополітичних відомств країн-членів ЄС.

"Ми хочемо бачити подальший прогрес у справі вибіркового правосуддя", - наголосив керівник британського зовнішньополітичного відомства Вільям Хейг. За його словами, доля Юлії Тимошенко - одне з важливих питань, хоча й не єдине, адже є ще умови, які Київ повинен виконати. Шведський міністр закордонних справ Карл Більдт повідомив, що під час його спільного з польським колегою Радославом Сікорським візиту до Києва, що очікується у вівторок, 22 жовтня, ітиметься про рішення у справі Тимошенко.

"Акції останньої хвилини вельми ризиковані"

Також німецький міністр закордонних справ Ґідо Вестервелле заявив, що очікує від України негайних дій щодо ув'язненої опозиціонерки. Євросоюз готовий підписати з Україною угоду про асоціацію наприкінці листопада, але перед тим має бути вирішене питання Тимошенко, наголосив Вестервелле перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС. Це випадок великого символічного значення, і ми очікуємо, що його вирішать завчасно, підкреслив Вестервелле. "Відповідь за Україною", - зазначив він.

Водночас німецький міністр застеріг, що часу, аби забезпечити підписання угоди про асоціацію наприкінці листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі, залишається обмаль. "Акції останньої хвилини не є раціональними, натомість вкрай ризикованими", - підкреслив Вестервелле.

Водночас австрійський міністр закордонних справ Міхаель Шпінделеґґер наголосив і на важливості здійснення Україною реформ. "Нам важливо, щоб Україна чітко спрямувала курс у напрямку Європи, а не в напрямку Росії", - заявив він.

"Час для забезпечення життєздатного розв'язання спливає"

Тим часом 21-22 жовтня Київ та Харків відвідає моніторингова місія Європарламенту, яку очолюють Пет Кокс і Олександр Квасневський. У офіційній заяві місії також підкреслюється, що час для забезпечення життєздатного розв'язання спливає.

"Місія продовжуватиме аналізувати досягнення необхідних умов, яке дозволить їй доповісти про повне виконання критеріїв для підписання Угоди про асоціацію з Україною, що їх визначила Рада міністрів закордонних справ Європейського Союзу у грудні 2012 року. Засаднича умова будь-якого життєздатного результату полягає в тому, що він має шанувати гідність та забезпечити згоду кожної з ключових осіб, залучених з обох сторін", - наголошується в заяві місії Кокса-Квасневського.

 

dw.de/

До теми

13:21 30 листопада 2021 р.

Пластуни збирають кошти на ремонт другого поверху будівлі у Винниках - центру Петра Франка

Пластуни закликають приєднуватися до Всеукраїнського дня добрих справ і підтримати ремонт другого поверху у вишкільному центрі Пласту у Винниках.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу