Сума компенсацій громадянам від війни з Росією – понад сто мільярдів євро, – політик у Львові

14:39 12 липня 2018 р.

Вибори на Донбасі можуть відбутися тільки через п’ять років після його деокупації.

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Новий курс України: виклики та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України трьох скликань, голова Всеукраїнського громадського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко.

- Там – тисячі й тисячі замінованих територій, там – зруйновані шахти, там зруйнована інженерна та соціальна інфраструктура. Тому ми пропонуємо, щоби після повернення цих територій, керівники виконавчої влади мали подвійний статус – міністрів українського уряду, щоби мати якомога більше повноважень та вирішувати всі питання миттєво, - каже він. 

Нардеп також нагадав, що ст.19 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» передбачає, що коли особа втратила своє майно або здоров’я внаслідок теракту, то держава повинна компенсувати їй втрати.  

- Нагадаю, у 1990 році Ірак вторгся на землі Кувейту. Військові дії тривали дві доби. А окупація Кувейту тривала сім місяців. Унаслідок цього Кувейт виставив претензії до Іраку на 462 млрд доларів. Це були вимоги щодо компенсації збитків, яких зазнали держава, бізнес та громадяни, - робить паралелі Андрій Сенченко. 

За його підрахунками, внаслідок війни Росії з Україною постраждало понад два мільйони громадян України.

- І якщо вони всі звернуться з позовами, то загальна сума компенсації перевищить сто мільярдів євро. Це би зруйнувало державу цілком, - попереджає нардеп.

Наразі, за його словами, він та його команда вже заарештували три мільярди доларів російських коштів для майбутніх виплат постраждалим українським громадянам. 

- Ми започаткували концепцію відповідальності за злочини на території іншої держави. Цю концепцію підтримують усі цивілізовані країни світу. І ми вже маємо понад 400 рішень на нашу користь, - каже він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:43 12 червня 2021 р.

УЄФА залежить від грошей Газпрому, тому Росія з української форми вихолощує зміст

Зауваження УЄФА щодо нового дизайну форми національної збірної України могли бути пов'язані з контрактом щодо спонсорства, підписаним між Європейським футбольним союзом та російським Газпромом.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу