Сума компенсацій громадянам від війни з Росією – понад сто мільярдів євро, – політик у Львові

14:39 12 липня 2018 р.

  • 0
  • 465


Відео: Львівський прес-клуб

Вибори на Донбасі можуть відбутися тільки через п’ять років після його деокупації.

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Новий курс України: виклики та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України трьох скликань, голова Всеукраїнського громадського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко.

- Там – тисячі й тисячі замінованих територій, там – зруйновані шахти, там зруйнована інженерна та соціальна інфраструктура. Тому ми пропонуємо, щоби після повернення цих територій, керівники виконавчої влади мали подвійний статус – міністрів українського уряду, щоби мати якомога більше повноважень та вирішувати всі питання миттєво, - каже він. 

Нардеп також нагадав, що ст.19 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» передбачає, що коли особа втратила своє майно або здоров’я внаслідок теракту, то держава повинна компенсувати їй втрати.  

- Нагадаю, у 1990 році Ірак вторгся на землі Кувейту. Військові дії тривали дві доби. А окупація Кувейту тривала сім місяців. Унаслідок цього Кувейт виставив претензії до Іраку на 462 млрд доларів. Це були вимоги щодо компенсації збитків, яких зазнали держава, бізнес та громадяни, - робить паралелі Андрій Сенченко. 

За його підрахунками, внаслідок війни Росії з Україною постраждало понад два мільйони громадян України.

- І якщо вони всі звернуться з позовами, то загальна сума компенсації перевищить сто мільярдів євро. Це би зруйнувало державу цілком, - попереджає нардеп.

Наразі, за його словами, він та його команда вже заарештували три мільярди доларів російських коштів для майбутніх виплат постраждалим українським громадянам. 

- Ми започаткували концепцію відповідальності за злочини на території іншої держави. Цю концепцію підтримують усі цивілізовані країни світу. І ми вже маємо понад 400 рішень на нашу користь, - каже він. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:13 21 липня 2018 р.

Експертка розповіла, як поділили державні гроші між округами Львівщини

Торік Львівська область отримала 285 мільйонів гривень державних субвенцій. Це – лише 5,4% від загальних субвенцій, які були надані в межах всієї України. Вінницька область отримала 371 мільйон гривень, Харківська – 374, Франківська – 337 та Одеська – 293.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 624

09:09 21 липня 2018 р.

Громадські приймальні нардепів себе не виправдовують, – аналітик

Найбільше громадських приймалень серед депутатів-мажоритарників у Львівській області мають Тарас Батенко та Олег Мусій – по п'ять. Найменше – Оксана Юринець та Ірина Подоляк – по одній. Однак ефективність роботи депутата не залежить від того, скільки у нього є громадських приймалень.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 609

18:33 20 липня 2018 р.

Суспільству треба вміти розрізняти соціологічні рейтинги та електоральні, – політолог у Львові

Оприлюднення фейкових результатів соціологічних досліджень рейтингів кандидатів у президенти свідчать про те, що в Україні не відбувається зростання соціальних і політичних сил суспільства.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 501

18:16 20 липня 2018 р.

Кандидати в президенти знають свої реальні рейтинги, але приховують їх, – партактивіст у Львові

Кандидати в президенти, які зараз оприлюднюють свої високі рейтинги, здійснили фальстарт. Їхні дії призведуть до того, що виборці, які мають намір взяти участь у голосуванні, ближче до виборів займуть пасивну позицію.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 396

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Рейтинги кандидатів у президенти

Рубрика: Політика

Адмінресурс і протидія йому

Рубрика: Політика

Маніпуляції на виборах-2019

Рубрика: Політика

Новий курс України: виклики та перспективи

Рубрика: Політика

Про валюту і валютні операції

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу