Громадське телебачення в Україні має бути ініціативою знизу, – Роман Скрипін

12:39 14 вересня 2013 р.

  • 0

Україні дуже пощастило, що держава досі не має свого громадського телебачення, яке пропонували створити ще кілька років тому. Це захистило українців від появи ще одного першого національного, який тягне гроші з держави і має частку переглядів на рівні 0,33%.

"Громадське телебачення Росії пішло як теща під лід, а в нас навіть цієї тещі ще немає.  І це добре,  що через брак політичної волі та острах у нас, в Україні, так і не створили громадське ТБ. Адже, коли в діалозі з Ющенком йому говорили,  що, мовляв, давайте створимо суспільне телебачення, він казав «Давайте. Але буде державне, а суспільне десь там».  Якби тоді справу довели до кінця, то ми б повторили  приклад Росії», - запевняє Роман Скрипін.

Україні дуже пощастило, що держава досі не створила свого громадського телебачення, яке пропонували створити ще кілька років тому. Це захистило українців від створення ще одного першого національного, який тягне гроші з держави і має  частку переглядів  на рівні 0,33%.  Створення громадського телебачення має бути ініціативою знизу – переконаний журналіст, голова програмної ради проекту  «Громадське телебачення» Роман Скрипін. 

На його думку, те, що ініціатива створення громадського ТБ виникла знизу, а не згори – це добрий знак для України. Тепер головне, щоб суспільство підтримало цю ініціативу.

«Очевидно,  нам доведеться виконати велику роботу, щоб пояснити - для чого ми це робимо. Ми маємо одне просте пояснення – ми хочемо,  щоб країна змінилася якісно і ціннісно. Український глядач перегодований тим контентом, який є, як свиня мармеладом. Такої кількості розважальних програм немає  на жодному європейському каналі. У нас є величезний запит на суспільне телебачення з політичним підтекстом Адже сьогодні його «вимели» з усіх інших ЗМІ, замінивши так званими «політичними ток-шоу». Ми розуміємо,  що орієнтуємося на доволі обмежену думаючу  аудиторію, але саме вона має вплив на ту, яку перегодували мармеладом. При цьому не йдеться  про еліту, чи неіснуючий в Україні середній клас. Я хочу, щоб через два-три роки я йшов по вулиці і почув від тітки на дворі: «Зіна, ти бачила що вчора показувало громадське?» - резюмував Роман Скрипін під час дискусії  «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі», яку організував Польський Інститут та Інститут книги у Львівському прес-клубі в рамках 20 Форуму видавців. Відео дискусії дивіться тут.

Коментарі(0)

До теми

10:26 6 червня 2020 р.

22-26 червня профспілки готують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори, - голова у Львові

З 22 до 26 червня Федерація профспілок України планує всеукраїнську попереджувальну акцію протесту в Києві та регіонах, якщо законопроект №2681, який суттєво обмежує права профспілок, Верховна Рада розгляне в першому читанні. Профспілчани планують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори.

Рубрика: Політика

13:18 5 червня 2020 р.

Львівські та одеські журналісти проти створення нової громадської спілки журналістів

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Одеса: «Яким є ставлення професійних журналістів до утворення органу спільного регулювання-громадської спілки та його функцій згідно із законопроєктами «Про медіа»? Чому журналісти-члени НСЖУ або НМПУ мали би захотіли вступити у таку нову спілку?».

Рубрика: Політика

Останні новини

Спортивні бази Львівщини готові відкритися у другій половині червня

У Львові працюють моніторингові групи: порушників штрафуватимуть на 17-34 тис грн (відео)

Денис Шмигаль провів нараду щодо ситуації із Covid-19 у Львові та Львівській області

Кількість нових хворих на Covid зростає сім днів поспіль, - МОЗ

ВООЗ дала нові рекомендації із захисту від коронавірусу

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу