Громадське телебачення в Україні має бути ініціативою знизу, – Роман Скрипін

12:39 14 вересня 2013 р.

Україні дуже пощастило, що держава досі не має свого громадського телебачення, яке пропонували створити ще кілька років тому. Це захистило українців від появи ще одного першого національного, який тягне гроші з держави і має частку переглядів на рівні 0,33%.

"Громадське телебачення Росії пішло як теща під лід, а в нас навіть цієї тещі ще немає.  І це добре,  що через брак політичної волі та острах у нас, в Україні, так і не створили громадське ТБ. Адже, коли в діалозі з Ющенком йому говорили,  що, мовляв, давайте створимо суспільне телебачення, він казав «Давайте. Але буде державне, а суспільне десь там».  Якби тоді справу довели до кінця, то ми б повторили  приклад Росії», - запевняє Роман Скрипін.

Україні дуже пощастило, що держава досі не створила свого громадського телебачення, яке пропонували створити ще кілька років тому. Це захистило українців від створення ще одного першого національного, який тягне гроші з держави і має  частку переглядів  на рівні 0,33%.  Створення громадського телебачення має бути ініціативою знизу – переконаний журналіст, голова програмної ради проекту  «Громадське телебачення» Роман Скрипін. 

На його думку, те, що ініціатива створення громадського ТБ виникла знизу, а не згори – це добрий знак для України. Тепер головне, щоб суспільство підтримало цю ініціативу.

«Очевидно,  нам доведеться виконати велику роботу, щоб пояснити - для чого ми це робимо. Ми маємо одне просте пояснення – ми хочемо,  щоб країна змінилася якісно і ціннісно. Український глядач перегодований тим контентом, який є, як свиня мармеладом. Такої кількості розважальних програм немає  на жодному європейському каналі. У нас є величезний запит на суспільне телебачення з політичним підтекстом Адже сьогодні його «вимели» з усіх інших ЗМІ, замінивши так званими «політичними ток-шоу». Ми розуміємо,  що орієнтуємося на доволі обмежену думаючу  аудиторію, але саме вона має вплив на ту, яку перегодували мармеладом. При цьому не йдеться  про еліту, чи неіснуючий в Україні середній клас. Я хочу, щоб через два-три роки я йшов по вулиці і почув від тітки на дворі: «Зіна, ти бачила що вчора показувало громадське?» - резюмував Роман Скрипін під час дискусії  «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі», яку організував Польський Інститут та Інститут книги у Львівському прес-клубі в рамках 20 Форуму видавців. Відео дискусії дивіться тут.

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу