Громадське телебачення в Україні має бути ініціативою знизу, – Роман Скрипін

12:39 14 вересня 2013 р.

  • 0
  • 4039

Україні дуже пощастило, що держава досі не має свого громадського телебачення, яке пропонували створити ще кілька років тому. Це захистило українців від появи ще одного першого національного, який тягне гроші з держави і має частку переглядів на рівні 0,33%.

"Громадське телебачення Росії пішло як теща під лід, а в нас навіть цієї тещі ще немає.  І це добре,  що через брак політичної волі та острах у нас, в Україні, так і не створили громадське ТБ. Адже, коли в діалозі з Ющенком йому говорили,  що, мовляв, давайте створимо суспільне телебачення, він казав «Давайте. Але буде державне, а суспільне десь там».  Якби тоді справу довели до кінця, то ми б повторили  приклад Росії», - запевняє Роман Скрипін.

Україні дуже пощастило, що держава досі не створила свого громадського телебачення, яке пропонували створити ще кілька років тому. Це захистило українців від створення ще одного першого національного, який тягне гроші з держави і має  частку переглядів  на рівні 0,33%.  Створення громадського телебачення має бути ініціативою знизу – переконаний журналіст, голова програмної ради проекту  «Громадське телебачення» Роман Скрипін. 

На його думку, те, що ініціатива створення громадського ТБ виникла знизу, а не згори – це добрий знак для України. Тепер головне, щоб суспільство підтримало цю ініціативу.

«Очевидно,  нам доведеться виконати велику роботу, щоб пояснити - для чого ми це робимо. Ми маємо одне просте пояснення – ми хочемо,  щоб країна змінилася якісно і ціннісно. Український глядач перегодований тим контентом, який є, як свиня мармеладом. Такої кількості розважальних програм немає  на жодному європейському каналі. У нас є величезний запит на суспільне телебачення з політичним підтекстом Адже сьогодні його «вимели» з усіх інших ЗМІ, замінивши так званими «політичними ток-шоу». Ми розуміємо,  що орієнтуємося на доволі обмежену думаючу  аудиторію, але саме вона має вплив на ту, яку перегодували мармеладом. При цьому не йдеться  про еліту, чи неіснуючий в Україні середній клас. Я хочу, щоб через два-три роки я йшов по вулиці і почув від тітки на дворі: «Зіна, ти бачила що вчора показувало громадське?» - резюмував Роман Скрипін під час дискусії  «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі», яку організував Польський Інститут та Інститут книги у Львівському прес-клубі в рамках 20 Форуму видавців. Відео дискусії дивіться тут.

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:15 21 жовтня 2019 р.

Львів співпрацюватиме з містами Великої Британії

Міський голова Львова Андрій Садовий обговорив з надзвичайним та повноважним послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс спільні проекти у сферах освіти, науки, екології та ІТ.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 495

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1065

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 690

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу