Спостерігач в день голосування може заробити 600 гривень, – аналітик

09:38 27 січня 2019 р.

Короткотермінові спостерігачі в день виборів Президента України можуть заробити по 600 гривень. Оголошення з такими сумами і пропозицією тимчасової роботи в день голосування уже є на «OLX».

Про це під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему «Як офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у президенти, громадських організацій впливатимуть на вибори Президента-2019 у Львівській області?» повідомив аналітик ГМ «Опора» Тарас Радь. 

- Ми всі знаємо, що ця оплата відбувається неофіційно. Так звана «конвертована валюта». Я не чув випадків, щоб хтось офіційно сплачував податки за надання послуг спостереження,- сказав Тарас Радь. 

За його словами, У Львівські області є більше 2 тисяч виборчих дільниць. Щоб забезпечити їх спостерігачами, політичні сили розпочали роботу ще з серпня минулого року.

Закон «Про вибори Президента України» передбачає три категорії спостерігачів: від громадських організацій, партій та кандидатів в Президенти.

- Відмінність спостерігачів від громадських організацій, партій та кандидатів полягає в тому, що, зазвичай, останні дві категорії вступають в дію в день голосування, - пояснив аналітик «Опори». 

Але всі спостерігачі мають однакові права, які прописані в статті 69 закону.

- Єдина відмінність – обмежені права спостерігачів від міжнародних місій, міжнародних організацій та іноземних країн,- уточнив Тарас Радь. 

За його словами, «Опора» має два типи спостерігачів – довготермінові і короткотермінові. У кожному з округів Львівської області вже працюють довготермінові спостерігачі. Короткотермінові будуть працювати в день голосування.

- З другої половини лютого, коли будуть утворені окружні виборчі комісії, всі ці три суб’єкти - ГО, партії і кандидати в Президенти – можуть подавати кандидатури спостерігачів і, коли вони отримають офіційний статус, зможуть здійснювати спостереження,- розтлумачив Тарас Радь. 

Довідка

Офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації має право:

1) бути присутнім на засіданнях дільничних та окружної виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу, в тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у територіальному виборчому окрузі;

2) робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування;

3) бути присутнім при видачі виборчих бюлетенів членам дільничної виборчої комісії, у тому числі для організації голосування виборців за місцем перебування, та при проведенні такого голосування;

4) бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях дільничних та окружних виборчих комісій, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановлення підсумків голосування;

5) звертатися із заявою чи скаргою до відповідної виборчої комісії чи до суду щодо усунення порушень цього Закону в разі їх виявлення;

6) складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду;

7) вживати необхідних заходів у межах законодавства щодо припинення протиправних дій під час голосування та підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці;

8) отримувати копії протоколів про передачу виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів і встановлення підсумків голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом;

9) реалізовувати інші права, передбачені цим Законом «Про вибори Президента України» для офіційних спостерігачів.

 Офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації не має права:

1) безпідставно втручатися в роботу виборчої комісії, чинити дії, що порушують законний хід виборчого процесу або неправомірно заважають членам виборчої комісії здійснювати свої повноваження;

2) заповнювати замість виборця (у тому числі і на його прохання) виборчий бюлетень;

3) бути присутнім при заповненні виборцем виборчого бюлетеня у кабіні (кімнаті) для таємного голосування або іншим чином порушувати таємницю голосування.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу