Керівник АТЦ СБУ спростував чутки про ухиляння «Альфи» від антитерористичної операції (оновлено)

14:37 25 квітня 2014 р.


Фото: ua.comments.ua

Перший заступник голови Служби безпеки України Василь Крутов назвав у п’ятницю на брифінгу таку інформацію абсурдом.

Перший заступник голови Служби безпеки України й керівник Антитерористичного центру Василь Крутов запевнив сьогодні, 25 квітня, на брифінгу, що співробітники спецпідрозділу «Альфа» не відмовлялись виконувати накази в рамках антитерористичної операції. Натомість інформацію в ЗМІ про те, що «Альфа» нібито відмовилась вступати у бій з терористами, він назвав абсурдом.

За його словами, враховуючи специфіку роботи «Альфи», її можуть не відстежити в тому числі й інші представники правоохоронних органів. Василь Крутов пояснив також, що для цього підрозділу є інші завдання в рамках антитерористичної операції, натомість питання «виконувати чи не виконувати накази»для співробітників «Альфи» не стоїть.

Відтак перший заступник голови Служби безпеки України запевнив: «Альфа» виконає наказ в рамках існуючого задуму даної операції».

Про це повідомляє сьогодні, 25 квітня, «Українська правда». Натомість головний редактор інтернет-видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов стверджував у п'ятницю на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»:

«Головний антитерористичний підрозділ України – спецназ «Альфа» – в бій у Слов'янську з терористами не вступив. Під кулі йшли виключно частини Національної гвардії МВС, в авангарді йшли бійці «Омеги». Один з них отримав важке поранення в шию.

Наказ був! І його виконали всі частини, спрямовані на ліквідацію блок-постів терористів. Тільки «Альфа» наказ не виконала.

Розкрию ще одну військову таємницю – ніяких бойових операцій по боротьбі з терористами в районі Слов'янська СБУ не проводить. Генерали Наливайченко і Крутов проявляють дивовижний спокій і витримку, примудряючись не виконувати свої службові обов'язки.

Виконувач обов'язків командира «Альфи» полковник Човганюк без коливань штурмував з «Альфою» Будинок профспілок на Майдані, який захищали беззбройні люди. А ось штурмувати озброєних терористів в Слов'янську, які вбили його колегу капітана Біліченка, і важко поранили двох командирів «Альфи», антитерористичний спецназ не наважується.

Пропоную висунути їх усіх на Нобелівську премію миру. Від Російської Федерації. Нехай їм хоча б стане соромно.

Але перш ніж ви вирішите когось засуджувати, я хочу, щоб ви знали – в «Альфі» є й справжні патріоти України, сміливі й віддані Батьківщині люди, яким соромно за поведінку свого командування. І я б дуже не хотів, щоб тінь від деяких командирів впала на чесних офіцерів, які роблять все можливе, щоб до кінця бути вірними присязі народу України».

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу