Союз між «Самопоміччю» та «Демальянсом» – приклад об'єднання протилежних за ідеологією партій, – політолог

17:43 10 січня 2019 р.

Час ідеологічних політиків та партій в Україні або вже пройшов, або ще не настав.

Так сьогодні, 10 січня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори 2019» узагальнив ситуацію напередодні президентських перегонів голова ГО «Аналітичний інформаційний центр «Вільний голос», політичний експерт Олексій Роговик. 

-Це не означає, що вплив ідеологічних факторів відсутній, або що політики не використовують ідеології у своїх політичних цілях. Замість реальних ідеологій та щирої їм відданості ми бачимо політичні «вивіски». Замість ідеологічного позиціонування - «політичні ярлики», тобто підміну ідеологій їх медійними підробками. Замість політичних структур є ситуативні політичні проекти, а замість політичних лідерів – штучні політичні образи. Що в підсумку виконує функцію політичної ідеології? Гроші базових спонсорів та корупція, політична доцільність, бажання сподобатись виборцю і бруд – як метод проти конкурентів,- наголосив Олексій Роговик. 

За словами політолога, оцінювати кандидатів у президенти, здебільшого, доводиться за їхніми фрагментарним заявам. Бо в більшості кандидатів досі немає передвиборчої програми. 

-Хтось – як Зеленський лише почав її напрацьовувати з виборцями, а хтось вважає, що розміщення білбордів «Армія. Мова. Віра» і є чимось програмним. 

Як наголошує політолог, в Україні політичні коаліції найрідше формуються на основі ідеологій чи цінностей. 

-Яскравий тому приклад – це союз між досить консервативною «Самопоміччю» та ліберальним «Демократичним альянсом», тобто протилежними за ідеологією організаціями. І таких прикладів можна знайти багато. Батьківщина кілька разів історично змінювала ідеологію (від соціал-демократії до консерватизму). І це ще не найгірше. Деякі просто роблять принциповий вибір бути без ідеології,- говорить Олексій Роговик. 

Політолог нагадав дослідження VoxUkraine «Між Чавесом і Меркель», у якому намагаються визначити ідеологію кандидатів у президенти за їхніми публічними заявами. 

-Дослідження лише підтверджує думку, що ідеології українських політиків настільки умовні та розмиті, що вони часто роблять заяви, які заперечують інші заяви цих же політиків. Ідеологія тут стала просто тактичним ходом. І політичні лідери та їх партії як хамелеони змінюють ідеології залежно від умов. Ідеологія відповідає на безліч запитань: чи будуть дозволені продаж зброї і аборти, якою буде модель влади і взаємодії з громадянином, якою буде пенсійна політика. Те що ніхто в Україні не знає, що будуть робити кандидати в президенти у разі перемоги на виборах – це зайвий доказ того, що ідеологія як стратегічна цінність в Україні не працює,- резюмує Олексій Роговик. 

Тому, за словами політолога, вибори будуть інстинктивними. Персоналії і довіра до них стануть усім і виграє той, хто залишиться чистішим на фоні більш забруднених компроматом. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:23 25 жовтня 2021 р.

31 жовтня у чотирьох районах Львівщини відбудуться місцеві вибори

Уже за тиждень, 31 жовтня, в чотирьох районах Львівської області відбудуться місцеві вибори. Цього дня на позачергових виборах обиратимуть Комарнівського міського (Львівський район) і Шегинівського сільського (Яворівський район) голів.

Рубрика: Політика

21:54 24 жовтня 2021 р.

Міністерство оборони очолить ексльвів'янин, який має успішну кар'єру в Києві

Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового керівника Міністерства оборони. Ним має стати чинний віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу