Союз між «Самопоміччю» та «Демальянсом» – приклад об'єднання протилежних за ідеологією партій, – політолог

17:43 10 січня 2019 р.

  • 0
  • 726


Відео: Львівський прес-клуб

Час ідеологічних політиків та партій в Україні або вже пройшов, або ще не настав.

Так сьогодні, 10 січня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори 2019» узагальнив ситуацію напередодні президентських перегонів голова ГО «Аналітичний інформаційний центр «Вільний голос», політичний експерт Олексій Роговик. 

-Це не означає, що вплив ідеологічних факторів відсутній, або що політики не використовують ідеології у своїх політичних цілях. Замість реальних ідеологій та щирої їм відданості ми бачимо політичні «вивіски». Замість ідеологічного позиціонування - «політичні ярлики», тобто підміну ідеологій їх медійними підробками. Замість політичних структур є ситуативні політичні проекти, а замість політичних лідерів – штучні політичні образи. Що в підсумку виконує функцію політичної ідеології? Гроші базових спонсорів та корупція, політична доцільність, бажання сподобатись виборцю і бруд – як метод проти конкурентів,- наголосив Олексій Роговик. 

За словами політолога, оцінювати кандидатів у президенти, здебільшого, доводиться за їхніми фрагментарним заявам. Бо в більшості кандидатів досі немає передвиборчої програми. 

-Хтось – як Зеленський лише почав її напрацьовувати з виборцями, а хтось вважає, що розміщення білбордів «Армія. Мова. Віра» і є чимось програмним. 

Як наголошує політолог, в Україні політичні коаліції найрідше формуються на основі ідеологій чи цінностей. 

-Яскравий тому приклад – це союз між досить консервативною «Самопоміччю» та ліберальним «Демократичним альянсом», тобто протилежними за ідеологією організаціями. І таких прикладів можна знайти багато. Батьківщина кілька разів історично змінювала ідеологію (від соціал-демократії до консерватизму). І це ще не найгірше. Деякі просто роблять принциповий вибір бути без ідеології,- говорить Олексій Роговик. 

Політолог нагадав дослідження VoxUkraine «Між Чавесом і Меркель», у якому намагаються визначити ідеологію кандидатів у президенти за їхніми публічними заявами. 

-Дослідження лише підтверджує думку, що ідеології українських політиків настільки умовні та розмиті, що вони часто роблять заяви, які заперечують інші заяви цих же політиків. Ідеологія тут стала просто тактичним ходом. І політичні лідери та їх партії як хамелеони змінюють ідеології залежно від умов. Ідеологія відповідає на безліч запитань: чи будуть дозволені продаж зброї і аборти, якою буде модель влади і взаємодії з громадянином, якою буде пенсійна політика. Те що ніхто в Україні не знає, що будуть робити кандидати в президенти у разі перемоги на виборах – це зайвий доказ того, що ідеологія як стратегічна цінність в Україні не працює,- резюмує Олексій Роговик. 

Тому, за словами політолога, вибори будуть інстинктивними. Персоналії і довіра до них стануть усім і виграє той, хто залишиться чистішим на фоні більш забруднених компроматом. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

19:35 18 березня 2019 р.

Куди Україна піде з наступним президентом - три сценарії

31 березня в Україні відбудуться вибори президента, які багато в чому визначатимуть майбутнє країни на наступні п'ять років. Про варіанти розвитку ситуації - журналіст Сергій Руденко для DW.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 207

13:40 15 березня 2019 р.

Спікер Держдуми РФ зажадав від України відшкодування «втрат» Криму

Голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін вважає, що влада України повинна відшкодувати анексованому Криму втрати, які нібито зазнав упродовж 25 років півострів від «руйнівної політики».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 783

11:28 15 березня 2019 р.

У Львові розпочався «Форум місцевого самоврядування»

Львів уже всьоме став платформою для обміну досвідом, обговорення й аналізу актуальних проблем і перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі місцевих органів влади у розвитку держави.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 639