Соцмережі виводять журналістів на чисту воду, – експерт
16:41 3 березня 2014 р.
Фото: Львівський прес-клуб
Сьогодні журналісти отримали другий шанс змінитися. Про це сьогодні на засіданні Львівського прес-клубу «Майданна журналістика»: що домінує – професіоналізм чи громадянська позиція?», – сказав професор кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка Борис Потятиник.
«Перші ознаки солідарності львівської журналістики виявилися після 16 січня, коли різні середовища, перед тим поділені фінансово, політично, вперше висловили спільну позицію та заяву проти диктаторських законів. Це була перша ластівка другої хвилі журналістської солідарності», – наголосив професор.
Перший шанс, за словами Потятиника, був у 2004-2005 роках, під час Помаранчевої революції. Борис Потятиник зазначив, що сьогодні будь-які пропагандистські речі у пресі швидко випливають на чисту воду завдяки соцмережам.
«У журналістів така ж відповідальність, як і в медиків з бригад швидких медичних допомог: можна поранити словом, ескалувати конфлікт, надавши дезінформацію. Тому дуже важливо подавати своїй аудиторії перевірену достовірну інформацію», - зазначив медіаконсультант експертної компанії «Про. Мова» Алім Алієв. Він наголосив, що Євромайдан підвищив відповідальність журналістів перед суспільством.
На думку координатора громадського сектору Майдану Софії Федини, Майдан став певним «чистилищем» для багатьох журналістів». Найважливішим критерієм для журналіста є правда, а люди самі мають зробити висновок з поданої інформації. Другий важливий критерій – принцип «не зашкодь», наголосила Федина і додала: «Громадянська позиція має бути завжди. Вона передбачає правду, честь, гідність, інтерес своєї держави і нації».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook