Соціологи у Львові спрогнозували, хто переможе у другому турі виборів Президента

13:51 26 лютого 2019 р.

Якщо у другий тур вийдуть Петро Порошенко і Анатолій Гриценко, то шанси на перемогу в них – однакові. Так само однакові шанси у Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко, якщо вони раптом опиняться віч-на-віч у другому турі.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: "Виборчі тренди лютого. Львівська область”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила директорка дослідницького центру «Соцінформ», доцентка кафедри соціології Українського католицького університету Наталія Зайцева-Чіпак.

За її словами, соціологи вирішили спрогнозувати перемогу кандидатів у другому турі. Результати отримали цікаві. 

У другому турі понад 34 відсотки мешканців Львівщини віддадуть перевагу чинному Президентові, а його конкурентові, Анатолієві Гриценку, – майже 33 відсотки. Що стосується батлу - Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко, то тут чоловік може поступитися жінці лише на 0,7 відсотка. Тобто, за Зеленського голові віддати свої голоси 26 відсотків опитаних львів’ян, а за Тимошенко – 26,7. 

- Якщо в другий вийдуть Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, то на Львівщині перемогу отримає чинний Президент. За нього віддадуть свої голоси 40 відсотків опитаних. А за його конкурентку – тільки 23. Якщо чинному Президентові доведеться змагатися в другому турі зі своїм, так званим, екранним колегою, то на Львівщині, знову ж таки, нададуть перевагу Петрові Порошенку. За Порошенка – 41,6 відсотока, за Зеленського - 24, - говорить вона. 

За словами Наталії Зайцевої-Чіпак, соціологів також цікавило, кого мешканці Львівщини бачать своїм Президентом. Адже багато виборців керуються стадним інстинктом і часто змінюють свої уподобання на користь кандидата, якого підтримує більшість. 

- Якщо виборець бачить, що його кандидат непрохідний, то він починає обирати серед трійки лідерів, -  пояснює доцентка кафедри соціології Українського католицького університету.

Отож, за словами соціологині, на Львівщині майже 31 відсотка опитаних вважають, що вибори виграє Петро Порошенко. Кожен шостий респондент переконаний, що виграє Юлія Тимошенко. Але 37 відсотків не змогли назвати ім’я майбутнього Президента, тому що дуже невеликий розрив у рейтингах.

Довідка 

В опитуванні взяли участь дорослі особи від 18 років і старші. Загалом було опитано 1200 респондентів. Інтерв’ю проводили за методом «обличчя до обличчя». Соцопитування відбулося з 8 до 18 лютого 2019 року. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:17 24 жовтня 2020 р.

Прорахувалися: на Львівщині терміново додруковують бюлетені

Додруковують бюлетені для трьох ДВК у Франківському районі міста Львова, оскільки комісія забула, що в них збільшилася кількість виборців через ліквідацію сусідньої дільниці. А для двох дільничних виборчих комісій у Миколаївській міській громаді не вистачає бюлетенів.

Рубрика: Політика

12:06 24 жовтня 2020 р.

У Львові кандидати та партії приховано агітують у день тиші

Нові білборди у Львові та регіонах з рекламою без вихідних даних, яка не містить ні імен чи прізвищ кандидатів, ні назв партій, але натякає на них гаслами (чи їх фрагментами) та стилем виконання і, швидше за все, буде використовуватись у день тиші та в день голосування..

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу