Сьогодні в Сенаті США – слухання щодо України

09:30 15 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vsemisto.info

Вони відбудуться в його комітеті закордонних справ вдруге за останні два місяці.

Засідання вестиме голова комітету сенатор Боб Менендес. Про події в Україні законодавцям розповість заступник держсекретаря Вікторія Нуланд, яка на власні очі бачила в Києві 11 грудня спроби розгону Євромайдану. Ще одним доповідачем з українського питання буде американський політолог Збіґнев Бжезинський.

Минулі слухання посприяли ухваленню резолюції Сенату із закликом до американського уряду застосувати санкції щодо українських чиновників, причетних до насильства над мирними демонстрантами. Українська опозиція відрядила до Вашингтона екс-міністра закордонних справ Бориса Тарасюка зі списком політиків, щодо яких просить застосувати санкції. 

Про це повідомляє сьогодні, 15 січня, «Телеканал ТВі». Натомість «Радіо Свобода» інформує в середу:

«Сьогодні у Сенаті США говоритимуть про Україну. Вдруге за два місяці комітет закордонних справ Сенату збирає слухання саме через українське питання. Минулі слухання посприяли ухваленню резолюції Сенату із закликом до американського уряду застосувати санкції до українських чиновників, причетних до насилля над мирними демонстрантами.

О дев’ятій вечора за Києвом у Сенаті Сполучених Штатів Америки в комітеті закордонних справ відбудуться слухання щодо ситуації в Україні.  Їх вестиме голова комітету, сенатор Боб Менендес. Минулого разу слухання стосовно України, які відбулись менше двох місяців тому, вів голова підкомітету з питань європейських стосунків, то ж цього разу слухання проходять на вищому рівні.

На засіданні буде дві панелі. На першій виступатиме заступник держсекретаря Вікторія Нуланд, яка побувала в Україні наприкінці минулого року декілька разів.

Зокрема, вона стала свідком спроби розгону Майдану. На другій панелі виступатиме відомий американський політолог, колишній радник президента США з питань національної безпеки Збігнев Бжезинський. Засідання проходитиме у відкритому режимі. Журналіст видання «Українська правда» Сергій Лещенко, який нині перебуває у Вашингтоні і планує відвідати слухання розповів Радіо Свобода про те, чого від них можна чекати.

«На цьому слуханні не будуть схвалюватись рішення, будуть заслуховуватись позиції сторін. Але це є публічний захід, який засвідчує високий ступінь стурбованості американцями ситуацією в Україні, плюс можливість всім присутнім та журналістам почути позицію американського уряду в особі заступника Керрі, а також сенаторів про те, що вони думають про ситуацію в Україні. І відповідно, виходячи з цього виконавча влада Америки може вживати заходи аж до санкцій», –  каже журналіст.

Припускаю, що питання санкцій буде порушене – Лещенко

Як повідомлялося, 8 січня Сенат ухвалив резолюцію, в якій сенатори США виступили із різким засудженням дій української влади щодо розгону мирних демонстрацій, вимагаючи притягнення винних до відповідальності та виступили із чітким попередженням: у разі повторного застосування насильства щодо мирних протестувальників, президент США та Конгрес можуть розглянути питання про запровадження точкових санкцій щодо приччетних осіб, включаючи анулування віз та блокування активів. Цілком ймовірно, що питання санкцій буде обговорюватись і на сьогоднішніх слуханнях, каже журналіст Сергій Лещенко.

«Я цілком припускаю, що питання санкцій буде порушене, тому що керівник комітету – він є співавтором резолюції, яка закликає уряд вжити санкцій до українських чиновників. Слухання можуть спонукати конгресменів і сенаторів внести, наприклад, ще одну резолюцію з українських питань, або наприклад вже внести не резолюцію, а проект закону», –  каже Сергій Лещенко.

У Міністерстві закордонних справ України, даючи оцінку резолюції Сенату США із погрозами щодо санкцій, заявили, що «ухвалення цього документу є виявом підтримки європейського вибору Києва. В Міністерстві зазначили, що заклик верхньої палати Конгресу США до всіх сторін політичного процесу в Україні утримуватись від застосування сили та підтримувати діалог національного примирення повністю відповідає підходам українського уряду». «Уряд України залишається відданим стратегічному курсу на європейську інтеграцію та продовження демократичних реформ», – йдеться у коментарі МЗС. Окрім того, в інтерв’ю Радіо Свобода Євгенія Тимошенко відзначила, що точкові санкції Заходу представники влади бояться найбільше.

Як інформував «ЩЛ», представники української діаспори в США передали американському президенту список українських чиновників, проти яких закликали ввести санкції, Сенат США вже пригрозив ними українській владі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини