Сьогодні львів'янку, яка під кулями рятувала поранених на Майдані, нагородять відзнакою Омеляна Ковча

12:10 25 жовтня 2014 р.


Фото: ТСН

Як повідомили в суботу «Щоденному Львову» в Центрі досліджень визвольного руху, сьогодні о 18.00 в національному академічному театрі вручатимуть опери та балету імені Соломії Крушельницької нагороджуватимуть відзнакою Омеляна Ковча, котру щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму.

У Центрі досліджень визвольного руху повідомили сьогодні, 25 жовтня, «Щоденному Львову», що відзнаку Омеляна Ковча, яку щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, сьогодні отримають:

лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв,

медик Марія Матвіїв, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції гідності у Києві,

архиєпископ, Митрополит Перемишля, колишній голова Конференції єпископів Польщі Юзеф Міхалик,

меценат, фундатор Українсько-єврейської ініціативи (Канада) Джеймс Темертей,

отець-митрат Української Греко-Католицької Церкви Михайло Шевчишин.

У повідомленні також конкретизують:

«Четверте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча – греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек – цьогоріч пройде в рамках відзначення 25-річчя виходу Української греко-католицької церкви з підпілля. Нагородження 25 жовтня о 18:00 відбудеться під час урочистої церемонії в Львівській опері.

«Ми мусимо пам’ятати про велику ціну нашого народу, яку його найкращі люди платять за нашу національну і духовну свободу, – переконаний голова Комітету  із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник. – Ця Відзнака позначена вдячністю за їхній чин для нашого порятунку».

«Цього року Комітет вшанування Ковча відзначає подвиги людей, які є свідченням незламності людського духу. Дії кожної цієї людини є прикладом того, як мужність однієї особистості може змінити життя усіх», – говорить член Комітету Данило Лубківський.

Детальніше про лауреатів можна почитати за посиланням або у вкладеному файлі.

Відзнаку Блаженного Священномученика Омеляна Ковча встановлено для нагородження за значний внесок у справі екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, соціально-харитативної та благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки.

Омелян (Еміліан) Ковч – священномученик УГКЦ, праведник України. Греко-католицький священник, що все своє життя присвятив допомозі ближньому. Будучи капеланом в Українській Галицькій Армії завжди перебував із вояками на передовій, щоб підтримати їх морально та й фізично. На парафіях, де він служив, одразу брався за організацію громадського та культурно життя громади. Проводив прощі та євхаристійні здвиги навіть у радянський час. Був активним у політичному житті українців, за що неодноразово переслідувався як польською, так і радянською і нацистською владами. Під час одного із своїх ув'язнень написав книгу – «Чому наші від нас втікають». Під час нацистської окупації допомагав євреям, врятував більше десятка осіб, зокрема відомого белзського рабина Арона Рокеаха. За свої дії був ув'язнений та відправлений до концтабору Майданек, де й помер та був спалений в крематорії.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху: history@cdvr.org.ua, тел./факс: +380 32 247-45-22,+380 63 628-68-69».

dailylviv.com

До теми

21:33 15 квітня 2021 р.

Як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів: президент запропонував законопроєкт про статус олігарха

Сьогодні, 15 квітня, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що запропонував Раді нацбезпеки та Офісу Голови держави у співпраці з Антимонопольним комітетом розробити новий законопроєкт щодо олігархів.

Рубрика: Політика

20:36 15 квітня 2021 р.

Старост пропонуватимуть радам їхні голови: одна кандидатура матиме один шанс для затвердження

Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживають не менше 500 жителів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу