СБУ і суд зробили з дрібного журналіста, який шкодив мобілізації, інформаційну бомбу, – експерт

14:50 10 лютого 2015 р.

Незалежна медіа профспілка журналістів України не захищає Руслана Коцабу. Вона у своєму зверненні висловила ставлення стосовно дій Служби безпеки та рішення суду.

Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Образ ворога в українських ЗМІ: уявний і реальний» заявив голова ЛОО незалежної медіа-профспілки України Роман Рак.

За його словами, звернення, яке було опубліковано від імені всієї спілки, приймав київський комітет.

Згідно зі статутом, він має такі повноваження. Але всередині незалежної медіа-профспілки вчора виникла дискусія на цю тему. Тому на найближчих зборах, які відбудуться за 10 днів, буде переглянуто цей пункт повноважень київського комітету. Тим більше, що львівський осередок має іншу точку зору на ці події.

- Особисто я переконаний, що ця людина (Коцаба) є дурником, яким зуміли зманіпулювати. Фактично, це жертва російської пропаганди. Через телеканал, який належить Захарченкові, його запросили на Схід. Там йому показали один пазл цієї картини. І цілком реально, що в цьому пазлі не було російських найманців, не було катувань українських військових чи арештів українських журналістів. І він в це повірив, - каже Роман Рак.

Він висловив думку, що Служба безпеки і суд перестаралися, звинувативши франківського блогера у шпигунстві.
- Я не думаю, що він навмисне співпрацював. Але я думаю, що це людина, яка повелася на тимчасову славу і сумнівну популярність. І почала продукувати такі речі, - каже львівський журналіст.
В той же час він зауважив суттєву деталь – Коцабу не затримали як журналіста.
- Це дуже важливий момент: затримали не журналіста Руслана Коцабу. Затримали громадянина, громадського активіста, можливо, майбутнього політика. Але його не затримали за журналістську діяльність. Його  затримали навіть не за висловлення власної думки, як громадянської позиції. Його затримали за заклики саботування мобілізації. Це не є думка, це є конкретна дія, наслідком якої є, як каже Служба безпеки, провал мобілізації, - зауважив голова ЛОО незалежної медіа-профспілки України.

На його думку, з боку Служби безпеки також є інформаційна маніпуляція. Адже заклики однієї людини не можуть зірвати мобілізацію.

- І коли кажуть: «чому арештували Коцабу, а не арештували Єфремова і Ахметова», то це теж маніпуляція. Це – різні речі. Тобто арештовувати треба і того, і другого. Але покарання для них мають бути різні. Єфремова потрібно судити за фінансування тероризму. А з Коцабою потрібно з’ясовувати в питаннях зриву мобілізації. І це зовсім різні статті і різні терміни, - каже Роман Рак.

Він вважає, що Служба безпеки і суд зробили з дрібного журналіста, який шкодив мобілізації, інформаційну бомбу.

- Вони дали в руки російській пропаганді ще один козир. Це грубий непрофесіоналізм у веденні інформаційної війни, - каже львівський журналіст.

dailylviv.com

До теми

17:51 28 вересня 2021 р.

Відкриття офісу Facebook та запуск нових продуктів: в Україні обговорили подальшу співпрацю з Facebook

Президент України Володимир Зеленський та Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у форматі відеодзвінка обговорили співпрацю з головним операційним директором Facebook Шеріл Сендберг та віце-президентом Facebook Ніком Клеггом.

Рубрика: Політика

17:44 28 вересня 2021 р.

Інтерпол, ОБСЄ, ООН: на Львівщині міжнародні польові навчання зібрали учасників з 5-ти країн

Стартували міжнародні польові навчання під назвою “EU-CHEM-REACT 2”. Вони триватимуть упродовж двох днів, 28-29 вересня на території полігону довкола адміністративно-побутового комплексу південного кар’єру ДП «Екотрансенерго» (поблизу Яворівського озера у Львівській області).

Рубрика: Політика

16:54 28 вересня 2021 р.

Ярослава Рущишина відсторонено з посади голови Львівської терорганізації партії Голос

Політрада партії «Голос» 28 вересня своїм рішенням відсторонила Ярослава Рущишина з посади голови Львівської обласної територіальної організації політичної партії «Голос». Для забезпечення безперервності діяльності осередку тимчасово виконуючим обов’язки голови призначено Андрія Осадчука.

Рубрика: Політика

15:29 28 вересня 2021 р.

Захист від нападу ворога: понад 5 тис військових беруть участь у навчаннях оборонного характеру на Львівщині

Захист від одного із можливих варіантів нападу ворога на Україну відпрацьовували сьогодні на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля - 2021» на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу