Східні партнери ЄС втратили нагоду членства у ньому

16:59 26 листопада 2013 р.


Фото: day.kiev.ua

Згадку про його можливість знято з проекту декларації листопадового Вільнюського саміту.

«Радіо Свобода» повідомляє сьогодні, 26 листопада, в публікації «Із проекту декларації Вільнюського саміту зняли згадку про можливість членства в ЄС»:

«У Європейському союзі вилучили з проекту підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи «Східне партнерство» згадку про статтю угоди про ЄС, яка передбачає можливість вступу до Євросоюзу будь-якої європейської держави, що поважає європейські цінності, повідомляє сьогодні з Брюсселя кореспондент Радіо Свобода, який отримав змінений текст проекту. Тепер у цьому тексті мовиться лише про те, що «учасники Вільнюського саміту підтверджують визнання європейських прагнень і європейського вибору деяких країн-партнерів і їхньої відданості побудові глибокої і стійкої демократії».

У попередній версії проекту підсумкової декларації Вільнюського саміту це було сформульовано так: «Саміт визнає суверенне право кожної держави-учасника визначати свої прагнення і остаточну мету у відносинах із Європейським союзом», а також вирішувати, «чи залишатися партнером, відповідно до статті 8 угоди про Європейський союз, чи здійснювати свої європейські прагнення, відповідно до її статті 49». 

Знята згадка про статтю 49 угоди про Європейський союз була важлива і з юридичного, і з політичного погляду: ця стаття передбачає, що заявку про вступ до ЄС має право подати будь-яка європейська держава, яка поважає і зобов’язується дотримуватися таких спільних цінностей, як повага людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права і дотримання прав людини, включно з правами меншин, у суспільстві, де панує плюралізм, відсутність дискримінації, терпимість, правосуддя, солідарність і рівність чоловіків і жінок.  Крім того, тепер, на відміну від попередньої версії проекту, шість учасників «Східного партнерства» називаються вже не «державами», а «країнами»; згадка про «держави» збереглася лише одного разу. 

Ці зміни вважають ударом по країнах ЄС, які виступають за розширення Євросоюзу, таких, як Польща і Швеція, що сподівалися надати державам-партнерам підтримку в намаганні зблизитися з Євросоюзом, і водночас перемогою скептиків щодо розширення, в першу чергу Німеччини, Франції, Нідерландів і кількох країн півдня ЄС. 

Остаточний текст декларації ухвалять уже на саміті ініціативи ЄС «Східне партнерство» у Вільнюсі в Литві на його закінчення 29 листопада після того, як його схвалять голови урядів чи держав країн-членів ЄС, а також представники шести країн-партнерів – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови й України». 

Як повідомляв «Щоденний Львів», оскільки Кабінет міністрів прийняв розпорядження про зупинку процесу підготовки укладання угоди про асоціацію України з ЄС, її у Вільнюсі не підпишуть, а джерело «Української правди» в оточенні єврокомісара Штефана Фюле, близьке до переговорів про підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, констатувало, що Янукович заморозив європерспективи України на багато років вперед.

dailylviv.com

До теми

21:04 17 вересня 2021 р.

У Львівській облраді заслухають керівників прокуратури та податкової

VII чергова сесія Львівської обласної ради розпочне свою роботу у четвер, 30 вересня. Відповідне рішення сьогодні ухвалила президія обласної ради. У порядку денному сесії – майже 70 питань.

Рубрика: Політика

13:51 17 вересня 2021 р.

Слуг народу на Львівщині профінансував на місцевих виборах лише Зіновій Козицький, - Чесно

Партія "Слуга народу” витратила на вибори до Львівської міської та обласної рад удвічі менше за "Самопоміч" і " Європейську солідарність" - 7,5 мільйона гривень - третій результат. “Самопоміч” та “Європейська солідарність” офіційно вклали у вибори 15,5 та 16,2 мільйона гривень відповідно.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу