«Шлях з бою до дому» допоможе 4720 учасникам бойових дій

18:17 14 грудня 2016 р.

ГО «Ліга офіцерів» допомагала військовослужбовцям перекваліфіковуватися на цивільні спеціальності ще з 2001 року. Але з 2014 року ситуація в країні змусила організацію почати працювати в посиленому режимі.

Про це сьогодні, 14 грудня, під час прес-конференції на тему: «Діяльність НАТО у сфері соціального захисту українських військовослужбовців: психологічна реабілітація демобілізованих учасників АТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник служби психологічної реабілітації громадської організації «Ліга офіцерів» Вікторія Арнаутова.

- Коли ми стикнулися з проблемою військовослужбовців, які поверталися з зони АТО і звільнялися у цивільне життя, то ми збільшили кількість психологів. Запросили тих психологів, які допомагали цивільному населенню на Майдані, - згадує вона.

За її словами, психологи розробили реабілітаційну програму «Шлях з бою до дому».

- Наприкінці 2014 року офіс НАТО в Україні підтримав цю програму, - каже начальник служби психологічної реабілітації громадської організації «Ліга офіцерів».

Ця програма апробована на базі клініки психіатрії головного військового медичного центру у Києві та реабілітаційного центру для бійців АТО клініки професійних захворювань інституту праці Академії медичних наук України.

- На початку військових дій ані силові відомства, ані психологічні служби у цих відомствах, ані ми не були готовими до цієї війни. Ніхто не мав досвіду роботи з ветеранами, з бойовим стресом. Всі вчилися під час подій, - говорить психолог.

Тому реабілітаційні програми доводилося створювати самим.

- Немає системи державної психологічної реабілітації та немає регіональних центрів психологічної допомоги за місцем проживання військовослужбовців. А якщо би ще не було таких програм як цей проект психологічної реабілітації за підтримки НАТО, то військовослужбовцям взагалі би не було куди звернутися за допомогою, - вважає Вікторія Арнаутова.

Вона зауважила, що після того, як військовослужбовці проходять триденні психологічні тренінги, зв'язок з ними не втрачається. Психологи продовжують спілкуватися з ними навіть на відстані. І до закінчення цього року допомогу в рамках програми «Шлях з бою до дому» отримають 4720 учасників бойових дій, які готуються звільнятися в запас у 20 областях України. Проте кількість тих, хто потребує психологічної допомоги, зростає.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу