Шість «п’ятих» колон у Львові та в Одесі, – політолог

17:20 26 березня 2015 р.

В умовах війни, навіть ті внутрішні діячі, які мають зовсім інші стратегічні цілі, можуть тактично використовуватися ворогом. Тобто, стратегічні цілі будуть різними, а на рівні тактики вони будуть збігатися і використовуватися.

Про це сьогодні, 26 березня, під час інтернет-відеомосту між Львовом та Одесою на тему: «П’ята колона Кремля у Львові і в Одесі: як її виявити і нейтралізувати?» заявив політолог і журналіст Сергій Стуканов. 

- Cкажімо, права радикальна партія «Свобода». Вона має свої завдання, але Росія її залюбки використовує, створюючи картинку для телебачення. Наприклад, я, живучи уже сім місяців у Львові, фактично жодного разу не бачив тут смолоскипної ходи. Але якщо переглядати в Донецьку телепередачі, то створюється враження, що у Львові мало чи не щотижня відбуваються різні націоналістичні події, - каже політолог.

За його словами, якщо вести мову про боротьбу з п’ятою колоною, то варто визначитися, хто ж належить до неї. Сам політолог пропонує шість категорій:

1.    Аполітичні партії та громадські організації, які діють в громадсько-політичному полі, намагаються на законодавчому рівні та на рівні громадських рухів втілювати якісь свої ідеї.
2.    Бізнесмени, олігархи, які або мають інтерес у сусідній державі, мова йде зараз про Росію, або це - російський капітал, який присутній в Україні. Банківська система на 15% належить росіянам, нафтопереробний бізнес та інше.
3.    Інформаційна сфера. Засоби масової інформації або дезінформації. Сюди слід зарахувати не тільки телебачення та газети, але й роботу троллів в інтернеті.
4.    Організації культурницькі або релігійні.  В Україні «Русская православная церковь» так само часто є носієм ідеології «русского мира». Однойменний фонд «Русский мир» так само намагався просунутися в Україні: відкривали бібліотеки при університетах, зали, фонди.
5.    Агентура в силових структурах. За Януковича у великій частині областей було дуже багато російської агентури.
6.    Терористи. Це, зазвичай, маргінальні люди, які використовують елементи терору.

- Кожну з цих категорій потрібно нейтралізовувати по-своєму. Не можна нейтралізовувати терористів так само, як і людей, які діють в інформаційному полі, - каже Сергій Стуканов.

Також, за його словами, «п’ята» колона в Донецьку відрізняється від «п’ятої» колони у Львові.

- На Донечині дуже було помітним зрадництво в силових структурах. У Львові про таке говорити не можна. Але у Львові є маргінальна Галицька партія, Галицька Асамблея, Інститут західноукраїнських студій, які просувають ніби-то ідеї галицької ідентичності, наполягають на її розвитку. Потенційно це можна використати і буде використано, аби зіграти на розлам України, - каже політолог.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:28 1 березня 2021 р.

Професійні стандарти регіональних ЗМІ після локдауну: з яких причин страждає якість журналістики?

Перша – в умовах нестачі фінансування та кадрового голоду, регіональні видання бездумно користуються доступними онлайн джерелами, наповнюючи стрічку новин неякісним контентом у вигляді передруків офіційних повідомлень або постів у соцмережах.

Рубрика: Політика

15:01 1 березня 2021 р.

На Львівщині розпочали планування нової лінійки міжнародних військових навчань «Три мечі-2021»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного представники Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, командування Десантно-штурмових військ ЗС України та військові інструктори армії США зі складу тренувальної місії JMTG-U приступили до планування багатонаціонального військового навчання THREE SWORDS 2021 («Три мечі — 2021»), яке відбудеться на території України влітку цього року.

Рубрика: Політика

17:45 28 лютого 2021 р.

Американські солдати у Львові вшанували пам’ять українських героїв, які загинули на Донбасі

У Львові на полі почесних поховань №76 Личаківського кладовища відбувся молебень у пам’ять за загиблими героями в російсько-українській війні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу