Шість партій підписали меморандум «Про прозорі ради», решта думають

14:55 20 жовтня 2015 р.

Найкраще антикорупційне законодавство виконують у Черкаській міській раді, найгірше -– в Кременці Тернопільської області, де з 21 обов’язкового пункту був виконаний лише один.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Які партії Львівщини робитимуть ради прозорішими, а хто – відмовився це зробити? Оприлюднення результатів всеукраїнської громадської кампанії «Прозорі ради» у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик і медіа-менеджер проекту «Прозорі ради» Олександр Кульчицький.

За його словами, влітку активісти вирішили перевірити в семи пілотних областях, наскільки місцеві ради виконують закони, які нещодавно були прийняті. Це – закони «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про здійснення державних закупівель», «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та дітей». 

- Кожен з цих законів передбачає ряд норм, які мають виконуватися не лише на всеукраїнському рівні, але й на місцевому. Всі ці норми мають якимсь чином відобразитися в нормативних документах міських та обласних рад. Результати перевірки виявилися більш, ніж жахливими. З 56 рад, які ми промоніторили, жодна не виконала і половини з необхідних, - каже він.

Говорячи про порушення, Олександр Кульчицький згадав, що на місцях абсолютно не забезпечено доступ громадян на засідання міської ради, комітетів і комісій. Не визначений порядок вирішення конфлікту інтересів.

- По суті, в міських радах ніяк не передбачено щоби, скажімо, дочка секретаря міської ради не могла брати участі в тендерах, - каже він.

Також не визначний порядок оприлюднення на сайті міської ради або в інший спосоіб – рішень, які планує приймати міська рада. Відсутній механізм ініціювання громадських слухань або місцевої ініціативи. Місцеві ради саботують виконання антикорупційних законів.

- Ми розуміємо, що така ситуація не тільки в пілотних областях, які ми промонітори, але в цілому Україні. Ситуація ідентична як на Сході, так і на Заході, як в Тернопільській області, так і в Запорізькій, як в Одеській, так і в Чернігівській, - каже Олександр Кульчицький.

Львівську область активісти не встигли промоніторити.

Щоби в подальшому уникнути ситуації, коли ради не виконують положень антикорупційного законодавства, активісти запропонували підписати меморандум про прозорі ради.

Але лише шість партій в Україні погодилися підписати його.

- Це - об’єднання «Самопоміч», «Укроп», «Народний контроль», «Громадянська позиція», «Демократичний альянс» і «Сила людей». Такі партії як блок Петра Порошенка «Солідарність», «Батьківщина», «Радикальна партія», «Опозиційна партія», «Свобода» не те, щоби відмовлятися, а затягували процес, - каже аналітик.

Причини, за його словами, представники партій називали різні.

- БПП заявив, що підпише цей меморандум після виборів, що вже немає сенсу. «Батьківщина» відмовилася підписувати на всеукраїнському рівні і спустила це на рівень місцевих осередків. Інші партії просто затягують і кажуть, що в них немає часу для того, щоби вивчити цей односторінковий документ, - каже Олександр Кульчицький.

dailylviv.com

До теми

22:52 18 квітня 2021 р.

Святослав Літинський став одним із керівників Української Галицької партії

Сьогодні, 18 квітня, на 11 позачерговому з’їзді Української Галицької партії, окрім голови - Ростислава Коваля, обрали його заступників - Анну Войтович і Святослава Літинського.

Рубрика: Політика

22:34 18 квітня 2021 р.

Українська Галицька партія отримала нового голову

Сьогодні, 18 квітня, відбувся 11 позачерговий з’їзд Української Галицької партії, на якому повністю оновили керівний склад політичної сили та обрали нового голову Політради і заступників, членів Політради та Головної контрольної комісії.

Рубрика: Політика

16:34 17 квітня 2021 р.

Російський опозиціонер Навальний може померти будь-якої миті: Путін не реагує

Про це забили тривогу сьогодні лікарі. За результатами біохімічного аналізу рівень калію у крові Навального - 7,1 ммоль/л, зростання креатиніну більше, ніж на 50%, сечова кислота - 800 ммоль/л.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу