Серед помічників нардепів більше жінок, - консультантка у Львові

18:19 4 березня 2019 р.

На фото:  Ігор Когут

На фото: Ігор Когут
Фото: Львівський прес-клуб

У Верховній Раді є чотири жінки, які перемогли на виборах у мажоритарних округах. Дві з них – у Львові.

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив директор Програми «USAID Рада» Ігор Когут.

- У 2014 році саме у Львові у двох мажоритарних округах перемогли жінки. Пізніше, на довиборах, було дообрано ще двох жінок, - сказав він.

Загалом у депутатському корпусі Верховної Ради – лише 12 відсотків жінок. 

А що стосується помічників народних депутатів, то тут жіноцтво переважає над чоловіками. 

- Не має значення, хто депутат – жінка чи чоловік, але дуже велику роль у їхній команді відіграють жінки. Дуже багато керівниць офісів народних депутатів – жінки. Ми це помітили, тому що ми їх навчаємо, - повідомив Ігор Когут. 

Як зазначила головна консультантка управління із зв’язків з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України Катерина Петрученко, за статистикою, в органах самоврядування вищого рівня жінок значно менше, ніж в органах самоврядування нижчого рівня.

В обласних радах є лише 14,4 відсотка жінок від загального депутатського корпусу, у районних радах – 23,5 відсотка, в міських радах -  31,7 відсотка й у сільських та селищних – майже 50 відсотків жінок. 

- У нас немає жодної жінки-голови обласного центру. Також, якщо порівняти представництво жінок серед міських, селищних й сільських голів та серед депутатів, то серед депутатів жінок більше, ніж серед голів. Це пояснюється статусом посади: якщо статус посади вищий, то жінок – менше, а чоловіків - більше. Але якщо порівняти два останні скликання, то спостерігається незначне збільшення жінок, - сказала Катерина Петрученко. 

Також, за її словами, реформа децентралізації спричинила до того, що після об’єднання громад посади голів тут посіли чоловіки. 

- Водночас ми спостерігаємо, що коли Верховна Рада призначає позачергові вибори, то кількість жінок, які виграють, є більшою, ніж на чергових. Пояснення цьому таке. Після дострокового припинення повноважень голови ради, його обов’язки виконує секретар ради. І на цій посаді вже працює більше жінок. Відповідно, вони отримують можливість реалізувати свій потенціал та отримати довіру виборців. І вони цей шанс використовують, - зазначила вона. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:11 25 вересня 2020 р.

Сьогодні на Львівщині закінчуються військові навчання «Rapid Trident-2020»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного добігають кінця двотижневі українсько-американські навчання Rapid Trident-2020. Навчання завершаться сьогодні, 25 вересня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу