Серед кандидатів у президенти – технічні фігури й ласі до кримінальної недоторканності (відео)

23:34 30 березня 2014 р.

Фото до новини


Фото: ТСН.ua

Ці виборчі перегони – геть не такі, як попередні.


Відео: ТСН.ua

Дострокові вибори очільника держави, призначені на 25-те травня, – явище в нашій історії унікальне. Бо поштовхом стали драматичні й криваві події: коли загинули протестувальники, а глава держави з поплічниками втік за кордон.

Агітаційна кампанія буде найкоротшою: лише два місяці. І це в умовах збройної агресії з боку Росії. А до участі в перегонах уже зголосилися аж 24 кандидати.

Цей президентський забіг – геть не такий, як попередні. У ньому, звичайно ж, є фаворити, але занадто багато скакунів з однієї стайні.

Двоє ще на старті об'єдналися в одну запряжку, причому кожен із них мав усі шанси прийти на фініш першим – Віталій Кличко зіграв нестандартно знявши свою кандидатуру і закликав партійців підтримати президента – Петра Порошенка.

У таборі опонентів теж емоція між двома кандидатами, але прямо протилежна – розкол між лідерами і розкол у партії. « Регіонали»  Сергій Тігіпко та Михайло Добкін не поступились один одному амбіціями і зареєструвалися кандидатами ще до рішення партійного з'їзду.

Навіть перед телекамерами регіонали не приховували глибоких суперечностей.

Затягнувши з проведенням з'їзду, « регіонали»  вже не можуть висунути свого кандидата, а лише підтримати зареєстрованих.

Зрештою, партія віддала перевагу не поміркованому Тігіпку, а радикальному Добкіну. Він, до речі, перебуває під домашнім арештом за посягання на територіальну цілісність країни. Прогнозовано на таких закликах і будуватиме виборчу кампанію.

Загалом, « регіоналів»  бере участь у виборах найбільше – аж четверо. Президентами себе бачать « регіонали» Бойко і Царьов.

Це розпорошить їхній електорат і, звичайно ж, гратиме на руку суперникам. Серед них –Юлія Тимошенко.

Її рефлексії та гасла підтримали одноголосно. Через короткий час кампанії, ймовірно, виборці побачать у рази менше рекламних щитів, телевізійних роликів та агітаційних листівок.

Наступний ешелон кандидатів навряд чи розраховує на перемогу, але мусить підтримувати реноме. Об'єднання « Свобода»  висунуло свого лідера Олега Тянибока.

Не дають виборцю забути про себе й Анатолій Гриценко, Петро Симоненко, Олег Ляшко, Валерій Коновалюк, Наталя Королевська, Ольга Богомолець і навіть екзотичний Дарт Вейдер. Мотиви решти кандидатів можуть бути різні: хтось уперше заявляє про себе в політиці, хтось є технічною фігурою, а хтось банально отримує два місяці кримінальної недоторканності, щоб встигнути замести сліди й зникнути з країни. 

Особливість нинішніх виборів – відсутність Криму. Юристи твердять, що це не вплине на законність обрання глави держави.

«Там навряд вдасться відкрити виборчі дільниці, однак згідно змін до закону, якщо якась дільниця не відкривається, неможливо встановити вона просто не враховується в загальний підсумок виборів», – каже юрист.

Центрвиборчком – почав формування виборчих комісій. Цього разу вони будуть меншими – лише по одному представнику від кандидата, отже більш ефективними.

У другому турі – по шість від двох кандидатів. У тому, що буде другий тур – ніхто не сумнівається. Однак найбільшою проблемою фахівці називають ризик російського вторгнення саме з метою зриву виборів.

Утім, поки що вибори обіцяють бути найпрозорішими в історії. Адмінресурс майже не працюватиме, спостерігачі будуть як зовнішні так і внутрішні, а можливостей для фальсифікації майже не існує.

Прийти на ці вибори налаштована також рекордна кількість українців. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного чотирма вітчизняними центрами. Згідно з дослідженням, планують голосувати, або точно візьмуть у ньому участь 84 відсотки опитаних.

Найбільшу прихильність у виборців має Петро Порошенко. За ним ідуть Віталій Кличко, Юлія Тимошенко та Сергій Тігіпко

 Серед тих, хто має намір прийти голосувати, 36 відсотків віддали б свої голоси за Петра Порошенка, майже 13 відсотків – за Віталія Кличка, 12 – за Юлію Тимошенко, і 10 – за Сергія Тігіпка.

У кандидата від «Партії регіонів» Михайла Добкіна – трохи більше 5 відсотків, у лідера «Свободи» Олега Тягнибока – удвічі менше. Соціологи опитали понад 6 тисяч людей в усіх регіонах країни. Не змогли лише дізнатися думку тих, хто живе в Криму.

Про це повідомляє сьогодні, 30 березня, «ТСН.ua».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів