Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом (+відео)

20:50 22 липня 2016 р.

  • 0


Фото: telewizjarepublika.pl

З тексту резолюції викреслені слова про «братовбивчу боротьбу».

Сейм Польщі проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА», – повідомили на сайті «Telewizja republika». За резолюцію проголосували 442 депутати, 0 – проти і 10 депутатів утрималися.

Резолюцію при цьому мали прийняти за принципом одностайності, але проти цього виступив депутат Єжи Мейштович з партії «Новочасна». При цьому з тексту резолюції викреслені слова про «братовбивчу боротьбу». Депутат правлячої партії «Право і справедливість» Даріуш Піонтковський зазначив: «Використання слова «братовбивство» означатиме, що ми ставимо знак рівності між тими, хто навмисно вбивав, і тими, хто намагався захистити себе». 

Своєю чергою, доповідач Міхал Дворчик заявив, що прийняття цієї резолюції не спрямоване проти українського народу, тому що Польща не застосовує колективну відповідальність. Він запевнив: «Прийняттям резолюції ми вказуємо на вбивць і їх злочини. Це не український народ, а кількадесят тисяч людей вчинили цей злочин».

Основою резолюції став проект правлячої партії «Право і справедливість». Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943-1945 роках.

Польський парламент також наголосив, що хоче віддати данину «громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами».

Водночас, у резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення. Про це повідомили сьогодні, 22 липня, на сайті інтернет-виданнія «Європейська правда».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:26 6 червня 2020 р.

22-26 червня профспілки готують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори, - голова у Львові

З 22 до 26 червня Федерація профспілок України планує всеукраїнську попереджувальну акцію протесту в Києві та регіонах, якщо законопроект №2681, який суттєво обмежує права профспілок, Верховна Рада розгляне в першому читанні. Профспілчани планують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори.

Рубрика: Політика

Останні новини

На Львівщині - нові смертельні випадки пацієнтів із коронавірусною інфекцією

Завтра у Трускавці відновить роботу бювет мінеральних вод

Станом на ранок 7 червня на Львівщині 2121 випадок інфікування коронавірусом

У Львівській області запроектували створення семи районів (карта)

У Львові закрили «Шаурма Львів» на пл. Галицькій, 10 та магазин «Сувеніри» на вул. Краківській, 14

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу