«Самопоміч» та «БПП-«Солідарність» у Львівській обласній раді мають об’єднатися, – експерт

14:09 9 листопада 2015 р.

У новообраній Львівській обласній раді партії, які набрали більшість – «Самопоміч» та «Солідарність», будуть об’єднуватися тільки тоді, коли їм це буде вигідно.

Про це сьогодні, 9 листопада, під час засідання на тему: «Як будуть представлені інтереси територіальних громад Львівщини в новообраній Львівській облраді?», що відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

За його словами, логіка цієї виборчої системи була такою, щоби максимально на місцях відтворити парламентське представництво, щоби на місцевому рівні було представлено те ж, що ми бачимо в парламенті.

- Частина партій, той же Народний Рух, «Народний контроль», партія Ляшка, які мають по 5 депутатів, «Укроп», що має шість депутатів, то вони будуть або займати опозиційну нішу, або примикати без вирішального голосу до тих партій, які об’єднаються між собою. По «Батьківщині» зараз важко сказати, тому що вони посіли опозиційну нішу, яка не є дуже радикальною з точки зору електорату, але яка є дуже зручною, і вона спрацювала для багатьох виборців, - каже він.

Що ж стосується «Самопомочі» та «Блоку Петра Порошенка- "Солідарності», на думку експерта, ці партії повинні би об’єднатися.

- Ми тут можемо тільки говорити про те, наскільки воно буде стабільним. Воно має відбутися, це логічно випливає з тих результатів, які отримали ці партії. І це було би дуже дивним, якщо би така впливова електоральна сила зпосіла би опозиційну нішу, - каже він.

Адвокат, доцент юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Дмитро Гудима нагадав, що за законом, коаліція політичних сил передбачена лише в парламенті.

- У міській раді ніхто не буде зв’язувати себе угодами. Це будуть ситуативні об’єднання. Все буде залежати від тих питань, які будуть ставитися на голосування, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:57 2 травня 2021 р.

У Великдень на головному цвинтарі Львова вшанували пам’ять загиблих Героїв

У світлий празник Воскресіння Христового на полі почесних поховань №76 Личаківського цвинтаря спільною молитвою вшанували пам’ять загиблих Героїв АТО, ООС, Небесної Сотні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу