Росії бракує сил для війни з Україною, – експерт (відео)

20:32 3 березня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Однак, повідомляючи про це в понеділок, російський військовий експерт Павєл Фельґенґауер додає, що він не впевнений у готовності Путіна «дати задній хід».

Світові експерти розцінюють перебіг подій у Криму поки що не як війну між Росією та Україною, а лише як конфлікт, коли українська сторона не дає армії Путіна підстав для повномасштабних воєнних дій, як це було в Грузії у 2008 році. Але, на думку російського військового експерта Павла Фельґенґауера, привід для війни з боку Росії може бути знайденим – все залежить, на його думку, від перших пострілів і перших жертв.

Експерт також прогнозує, що війна ця може носити затяжний характер і мати декілька етапів. Він сказав це сьогодні, 3 березня, в коментарі журналісту «Радіо «Свободи» Василю Зілгалову, текст якого наводимо повністю:

«– Поки що це не війна, поки що – це конфлікт. Оскільки там ще ніхто не стріляв, ніхто не вбитий. Ймовірність того, що це переросте у повномасштабну війну, вже збройний конфлікт, досить велика. Хоча теоретично ситуація поки що залишає, хоч і слабе, сподівання на те, що можна буде якось вибратися з цієї ситуації без смертей. 

В принципі, обидві сторони розуміють, і, очевидно, там віддають відповідні накази, що хто перший розпочне, той, вірогідно, сильно програє. В Україні це пов’язано з тим, що після революції і зміни режиму – в армії є певний непорядок. А в Росії сподівалися, що там, мовляв, оці самі «бандерівці» й інші «лиходії», влаштують якийсь безлад, як грузини в серпні 2008 року і в Росії буде привід «примушувати до миру», а зараз все це виглядає з її боку досить по-дурному. 

Але я не впевнений, що Путін готовий давати тут задній хід. Я не впевнений, що Путін не готовий до цього. А якщо заднього ходу не буде, бо поки що все досить складно виглядає, з урахуванням, яка в Росії розгорнута пропагандистська кампанія, котра означає, що повернути все назад буде дуже складно. А без такого відступу, рано чи пізно, буде конфронтація воєнна, але це на роки, надовго, з певними етапами, перемир’ями. Потім знову буде відновлення бойових дій, через рік-два. 

– Ви вважаєте, що це не обмежиться Кримом? 

– Ну, Росія ж офіційно ж заявила, що якщо хтось там спробує закликати до порядку «гопників» (погромщиків, хуліганів) в Харкові, Донецьку, Луганську, то Росія введе й туди війська. Ймовірність такого реально існує. Але з іншого боку, в Росії зовсім недостатньо сил – навіть у Крим ввели десь тисяч шість,може трохи більше – недостатньо, тим більше, добре підготовлених. Для окупації, коли буде стрілянина, воєнні дії, того, що Путін має – мало. В будь-кому випадку Київ взяти «ми» не зможемо. Чи повернути туди Януковича тим більше не вдасться. А це означає, що ми можемо там «повідкушувати» – Крим, і ще щось на сході. А на захід рухатися, так навіть такого бажання у Путіна немає. А це означає, що Україна буде розділена, одна частина буде визнана світовою спільнотою, інша – ні. Буде переформатування української армії, на основі, скоріш за все, добровольчого принципу. І за якийсь рік все може розпочатися знову. Тоді вже Україна, з новими силами, буде витісняти Росію з окупованих територій. Тобто вимальовуються перспективи досить тривалої війни, збройної конфронтації з певними перемир’ями. 

– А як Ви розцінюєте прогнози експертів, що Росія має на меті захопити частину України з виходом на Придністров’я, на Захід?

– Ну, в цьому є логіка і сенс, для цього треба брати Кривий Ріг, Одесу, Маріуполь. Ймовірно, що бажання у Путіна таке є, сто відсотків. Але з можливостями його там вже є проблеми. Взагалі-то, Путін намагається грати роль Сталіна. Але у нього немає сталінських можливостей, зокрема, у плані дивізій, щоб так розмахуватися».

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу