Росія використає ракети КНДР для знищення об'єктів цивільної інфраструктури України та вбивств цивільних осіб - заява
12:07 5 січня 2024 р.
США скликали Радбез ООН через використання Росією північнокорейських ракет.
10 січня члени Ради Безпеки ООН зберуться обговорити постачання КНДР Росії балістичних ракет, які вже використовуються у війні проти України.
Про це заявила посол США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, пише DailyLviv.com.
«Ми порушимо це питання на брифінгу Ради Безпеки 10 січня по Україні. І ми продовжимо зміцнювати співпрацю з метою розв'язання проблеми зброї масового знищення та балістичних ракетних програм КНДР» – заявила вона.
За інформацією США, КНДР нещодавно надала РФ пускові установки та кілька десятків балістичних ракет, після чого 30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з них по території України, а 2 січня – вже кілька балістичних ракет КНДР.
"Під час новорічних свят Російська Федерація здійснила кілька хвиль повітряних ударів по Україні, використовуючи безпілотники та ракети, в тому числі з гіперзвуковою здатністю, для ударів по містах та цивільній інфраструктурі по всій країні. Повідомляється, що російські війська завдали ударів по пологовому будинку, торговому центру та житловим кварталам, убивши десятки невинних людей і поранивши сотні.
Сполучені Штати мають нову інформацію про зброю, яку Росія отримує від третіх країн на підтримку своєї мети знищити Україну та підкорити її народ. За нашою інформацією, Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) нещодавно передала Росії пускові установки балістичних ракет і кілька десятків балістичних ракет. 30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з цих балістичних ракет КНДР по Україні. 2 січня російські війська запустили кілька балістичних ракет КНДР по Україні, в тому числі в рамках своєї нічної повітряної атаки. Ми очікуємо, що Росія використає додаткові ракети з КНДР, щоб знищити більше цивільної інфраструктури України та вбити українських мирних жителів.
Як ми вже говорили раніше, ми вважаємо, що Пхеньян шукає військової допомоги від Росії в обмін на її підтримку. Ці події знаменують значну та тривожну ескалацію у військовій співпраці між Росією та КНДР, і ми стурбовані безпековими наслідками цієї співпраці для глобального миру та безпеки. КНДР і Росія відверто порушують ембарго Організації Об’єднаних Націй на постачання зброї КНДР, яке забороняє всім державам-членам ООН закуповувати зброю або пов’язані з нею матеріали у КНДР і забороняє КНДР експортувати зброю або пов’язані з ними матеріали.
Модель поведінки Російської Федерації – нехтування своїми обов’язками як члена Ради Безпеки ООН і держави-члена, підтримка режимів, які займаються розповсюдженням зброї, балістичних ракет і відповідних матеріальних засобів – є неприйнятною. Тим часом КНДР прагне вдосконалити свої системи доставлення ядерної зброї, здійснивши понад 30 запусків з використанням технології балістичних ракет у 2023 році – все це порушує численні резолюції Ради Безпеки",- йдеться в заяві.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook